Pazar, 20 Ağustos 2017

Türkistan İslam Cemaati Mücahidi Şehit Ammar El Kurdi’nin Hayatı

Türkistan İslam Cemaati Mücahidi

 

Şehit Ammar (Rahimullah)

 

Asıl adı Erkan’dır. 1988 yılında Türkiye’nin Ağrı şehrinde doğdu. Çocukluğunu burada geçirdikten sonra ailesiyle birlikte İstanbul’a gitti. İstanbul’da yaşadığı cahiliye hayatından sonra hidayet yollarını aramaya başladı.

Burada karşılaştığı salih insanlardan İslam’ı öğrenip hayatını İslamî hükümlere göre yaşamaya başlayan Ammar, arkadaşlarına da İslam’ı anlatmaya başladı.

Şehidimiz dünyanın çeşitli coğrafyalarında zulme uğrayan Müslümanların durumuna üzülüyor ve onlar için bir şeyler yapmak istiyordu. Ammar’ın arkadaşları Peygamberlerin, sıddîklerin ve şehidlerin öncülüğünde giden iman kervanına katılmak üzere Afganistan’a gidince, o da Allah yolunda hicret ederek arkadaşlarının yanına, cihad ve ribat yurdu Afganistan’a gitmek için hazırlık yapmaya başladı

Türkiye’den çıkış yolları ararken askere çağrıldı. O, mücahidlerin saflarına katılmak isterken devlet ondan kendi saflarına katılmasını istiyordu. Bir tercih yapması gerekiyordu ki çok geçmeden kararını verip Allah’ın yardımıyla 2010 yılında Horasan bölgesindeki Türkistan Cemaati’nin saflarına katıldı.

Şehidimiz, bu yeni hayatına cemaatin kampında askerî eğitim alarak başladı. Burada kendisinden önce hicret eden arkadaşlarıyla buluştu. Burada silahların kullanımıyla ilgili geniş kapsamlı askerî eğitim aldı.

Cemaat liderleri, onun cihaddaki azim ve sebatını görünce onu çeşitli operasyonlarda komutan olarak atadılar. O da cephedeki görevini büyük bir ihlas, doğruluk ve samimiyet içinde yürüttü.

Aralık 2010’da gittikleri bir operasyon sırasında mücahidler, mürtedlere ait bir kontrol noktası gördüler. Kardeşimiz Ammar, çok iyi kullanabildiği 82’lik topu omzuna alıp ateşlemek istediyse de arkadaşları ona engel oldular. Sonunda topa ayaklık takarak ateşlemeyi kararlaştırdılar.

Mücahidler, toplarını ve silahlarını düşman kontrol noktasını çevreleyen beş ayrı noktaya yerleştirdiler. Sonra tekbirler getirerek düşmana hücum ettiler. Düşman da gelişmiş silah ve bombalarla mücahidlere karşılık verdiler. Atılan bombalardan biri, mücahidlerin yakınına düştü.

Operasyon başarıyla sona erdikten sonra mücahidler geri çekildi. Kardeşimiz Ammar da timiyle birlikte geri çekildi. Büyük kayıplar veren düşman birlikleri, geri çekilen mücahidlere bomba yağdırmaya başladı. Bunlardan birisi Ammar’ın ayağına isabet etti. Ayağında açılan derin yara sebebiyle çok kan kaybetmeye başlayınca şöyle dua etmeye başladı: “Allah’ım, hayat benim için hayırlıysa beni yaşat; ahiret benim için hayırlıysa şehid olarak canımı al!”

Mücahidler, Ammar’ı hastaneye götürmek için seferber oldular. Fakat bu kardeşimiz 2010 yılının sonlarında 22 yaşındayken hayata veda ederek şehadet mertebesini elde etti.

Allah’ım, kardeşimiz Ammar’ın şehadetini kabul eyle ve onu Naîm Cennetleriyle mükâfatlandır!

Çeviri : Abdullah Turkistani

Kaynak : Türkistan El İslamiyye

Doğu Türkistan Bülteni /Özel Haber

BU HABERLER DE VAR!

Türkistan İslam Cemaati, Ramazan ayını bir neşitle sevenleri ile kutladı

Suriye’deki etkin varlığı ile  dikkatleri  üzerine çeken  Türkistan   İslam Cemaati  , medya merkezi İslam Awazi …

Türkistan İslam Cemaati Rejim Milislerini ATGM Füzesiyle Vurdu

Muhalif gruplardan Türkistan İslam Cemaati Rejime ait tankı ATGM füzesiyle vurdu. ( İslah Haber ) …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com