Çarşamba, 16 Ağustos 2017

Çin Doğu Türkistanlı Müslümanları Ücretsiz İşçi Olarak Çalıştırıyor

Çin Doğu Türkistanlı Müslümünları Ücretsiz İşçi Olarak Çalıştırıyor

 

1949’da yurtları komünist Çin tarafından işgal edilen Doğu Türkistanlı Müslümanların çilesi bitmek bilmiyor . Kızıl işgal ile beraber kendi vatanlarında 2 . sınıf insan muamelesi görmeye başlayan Doğu Türkistanlı Müslümanlar en son olarak Çin tarafından ücretsiz işçi olarak çalıştırıldı .
Son yıllarda Doğu Türkistan’da uyguladığı Çinli göçmen politikası ile bölgenin demografik yapısını değiştiren Çin , büyük bir küstahlık örneği göstererek göçmenler için yapılan konutların inşatında Doğu Türkistanlı Müslümanları zorunlu ve ücretsiz olarak çalıştırdı .

 

”Haşar” adında ki bu uygulamaya Uygur Müslümanların katılımı zorunlu olurken , çalışmaları karşılığı herhangi bir ücret talep etmeleri ise söz konusu bile değil . Her bir Doğu Türkisanlı Müslüman ‘ın ücretsiz olarak en az 5 ay katılımının zorunlu olduğu ”Haşar ” uygulamasına gitmemenin birgünlük cezası ise 200 Yuen yani 40 dolar para cezası .

Geçmiş yıllara bakıldığında Çin’in bu  uygulamasının  çok uzun yıllardan beri   var olduğunun görmekteyiz. Fakat son yıllarda Doğu Türkistanlı Müslümanlar devlet işlerinde çalışmak yerine daha çok bölgeye yerleştirilen Çinli göçmenler için yapılan inşaat konutlarında zorunlu olarak çalıştırılmaktadır
Çin’in bu politika ile bölgeye yerleştirelen Çinli göçmenlerin varlığını Doğu Türkistanlı Müslümanlara kabullendirmeyi hedeflediği tahmin ediliyor

Kaynak :  Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Mısır Hurghada Havalimanı’nda Doğu Türkistan uyruklu iki kadın tutuklandı.

Mısır Hurghada Havalimanına 10 Temmuz 2017 pazartesi günü saat gece 01:30’da uçağa binmek için gelen …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com