Pazar, 20 Ağustos 2017

 Çin Cuma Namazı Kılan Doğu TürkistanlıÇin’in getirmiş olduğu  yasaklar ve katı kurallar ile  dünyanın en büyük açık hava cezaevine dönüşen Doğu Turkistan’da kızıl Çin zulmü tüm hızı ile devam ediyor. Dünya  ise bu kızıl Çin zulmünden  ancak aylar sonra haberdar olabiliyor

Bunun en son örneği ise  2014 ‘te Doğu Türkistan’ın Aksu ilinde  yaşanan bir olayda görüldü.

Bölgeden gelen en son haberlere göre ,  Komünist  Çin’in  2 sene önce  Doğu Türkistan’ın Aksu iline bağlı  Ayköl ilçesinde   açık alanda Cuma namazı kılan 8  Doğu Türkistanlı Müslümanı tutukladığı ortaya çıktı.

2014 ‘te Cuma namazını ”Açık Alanda  Kılma Suçundan”    tutuklanan   8 Doğu Türkistanlı  Müslüman   tutuklandıktan 1 yıl sonra ,  Ocak 2015’ te  gizlice yapılan mahkemede  ” Dini Faaliyetlere Topluca Katılmak  , Açık Alanda  Namaz Kılmak ve  Devletin Güvenliğini Tehdit Etme ” suçlarından 7 ‘şer yıl hapis cezasını çarptırılmış.

7’şer yıl hapis cezası alan 8  Doğu Türkistanlı Müslümandan 2 tanesinin  ilk etepta  sağlık durumu iyi olmadığı için cezalarının ev gözaltısına çevrildiği daha sonra ise bu kararın iptal edildiği ve  hasta oldukları halde hapishaneye gönderildikleri  gelen haberler arasında.

Çin adına olumsuz sayılabilecek herhangi bir haberi   basına sızdırmanın  en az 6 yıl hapis   cezası olduğu Doğu Türkistan’da  yaşanan birçok olay çoğu zaman sır  olarak kalırken  nadirende olsa bu haberde görüldüğü gibi aylar sonra ortaya çıkabiliyor . Bu durumun en bariz  örneği ise 28 Temmuz 2014’de iki köyün haritadan silindiği ve yaklaşık 5 bin Doğu Türkistanlı Müslümanın şehit (inşAllah) edildiği Yarkent -İluşku katliamından  dünyanın günler sonra haberda olması idi.

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

FETÖ, Kayseri Polis Lojmanlarında,Seyit Tümtürk ile EURO dağıtmış

Fethullahçı Silahlı Terör Örgütü sanıklarının avukatlığını yapan Hakyolcu avukat Mesut Yıldız ile HAKYOL, FETÖ bağlantısı ortaya çıktığı …

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com