Çarşamba, 16 Ağustos 2017

Çin , Kur'an Öğreten Doğu Türkistanlı İmama 9 Yıl Hapis Cezası Verdi

Komünist Çin’in  Doğu Türkistan’da   İslam dinine karşı çok uzun yıllardan beri  yürütmüş olduğu engel politikası sonucu  Uygur Müslümanlara yaşatılan hakız gözaltı ve  tutuklamalar devam ediyor . Bunun en son örneği ise Doğu Türkistan’ın  Aksu ilindeki Perşembe Pazar cami imamının tutuklanma vakasında görüldü .

Bölgeden gelen en son haberlere göre  Çin , Doğu Türkistan’ın  Aksu ilindeki Perşembe Pazar camide imamlık yapan  47 yaşında ki Aziz Ahmet’i  15  yaşından küçük çocuklara Kur’an-i Kerim eğitimi verdiği için tutukladı.

Mahalle sakinlerinin isteği üzerine    5- 12  yaş aralığında ki çocuklara evinde Kur’an-i Kerim dersi verdiği için  gözaltına alınan imam Aziz Ahmet ,  gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı düzmece mahkemede  ” Dini radikalizme hizmet ettiği ve küçük yaştaki çocuklara yasadışı dini eğitim verme suçlarından ”  9 yıl hapis cezasına çarptırıldı .

 Bölgede kendine  en büyük tehlike olarak İslam dinini gören komünist Çin,   bin yıllık gibi  bir İslami geçmiş sahip olan  Doğu Türkistanlı Müslümanları İslam dininden koparmak ve dinsizleştirmek adına yoğun bir çaba gösteriyor .

Çin ,  çok uzun zamanlardan beri  Doğu Türkistan’da yürüttüğü bu dinsizleştirme politikasını sosyal faaliyetler ve    kendi kültürünü  empoze etmek ile  sağlamaya çalışırken , bir yandanda  İslami herhangi bir faaliyetde bulunan Müslümanları  ağır hapis cezasına çarptırarak ve katlederek   bölgede bir baskı ve sindirme politikası izliyor. Bugün Çin’in karanlık zindanlarında 300 bini aşkın Doğu Türkistanlı Müslümanla tutuklu bulunuyor  ve bu Müslümanlardan bir çoğunun tutukluluk sebebi ise  ” suç unusuru teşkil eden ” islami faaliyetlerde bulunmak

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Mısır Hurghada Havalimanı’nda Doğu Türkistan uyruklu iki kadın tutuklandı.

Mısır Hurghada Havalimanına 10 Temmuz 2017 pazartesi günü saat gece 01:30’da uçağa binmek için gelen …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com