Salı, 27 Haziran 2017

Endonezya Hükümeti , Kendisine Sığınan 2 Doğu Türkistanlı Müslümanı Katletti

Doğu Türkistanlı Müslümanlar   , Çin zulmünden kurtulabilmek için bir umut  sığındıkları komşu ülkelerdede katledilmeye devam ediyor . Daha önce  Doğu Türkistan’a sınır  olan Wietnam  , Kırgızistan  ve  Tayland gibi ülkelerin   Doğu Türkistanlı Müslümanları ” sınırı kaçak geçmek” gibi bahaneler ile katletdiğine şahit olmuştuk .

Bu acı durumun en son örneği ise   Çin ile güçlü ticari ilişkiler ve bağlara sahip  Endonezya’da görüldü.  Bölgeden gelen en son haberlere göre  Endonezya polisi   6 Mart Çarşam günü  başkent  Cakarta’nın bin 600 km kuzey doğusundaki Poso  adasında ormanlık bir alanda sığınmacı iki Doğu Türkistanlı Müslümanı yargısız infaz yaparak katletti .

Endonezya polisi  katlettiği Doğu Türkistanlı Müslümanların ‘“ Doğu Endonezya Mücahitleri” adlı gruba üye olduklarını ve bu gruba yapılan operasyonda öldürüldüklerini ” iddia etti  .

Katledilen 2 Doğu Türkistanlı Müslümanın  üzerlerinnen Çin vatandaşlığı kimliğinin çıkması üzerine     Endonezya polisinin Çin  büyükelçiliğini   bilgilendirmesiyle gün yüzüne çıkan olayda ,  öldürülenlerin kimlikleri açıklanmazken   Endonezya’ya 3 sene önce geldikleri belirtildi.

250 milyonluk nüfusun %4 ‘ünü Çinlilerin oluşturduğu ve her yıl düzenli olarak Çin yeni yılının resmi olarak kutlanıldığı  Endonezya’da ,  geçtiğimiz yılda  4  Doğu Türkistanlı Müslüman   ” Ülkeye kaçak girmek ve ülke sınırlarını ihlal etme suçlarından ” 4 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Endonezya  polisi , katlettiği   2  Doğu Türkistanlı Müslümanı üyesi olmak ile suçladıkları  Doğu  Edonezya Mücahitleri adlı grub  ile çok uzun yıllardan beri mücadele ediyor .  Örgüt’ün Lideri Santosi ise  arananlar listesinde bulunuyor.

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

 

BU HABERLER DE VAR!

Çin, Doğu Türkistanlılara DNA testi yapmaya hazırlanıyor

Sincan eyaletinde, insan hakları gözlemcilerinin endişelerine rağmen DNA örneklerinin toplanması için hazırlıkların devam ettiği gözlendi. …

Kur’an paylaşımları nedeniyle Türkistanlı kadına gözaltı

Doğu Türkistan’da bir kadın Kur’an ve İslami içerikli paylaşımları sebebiyle gözaltına alındı. Çin’in elinde tuttuğu Doğu …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com