Cuma, 18 Ağustos 2017

Endonezya Hükümeti , Kendisine Sığınan 2 Doğu Türkistanlı Müslümanı Katletti

Doğu Türkistanlı Müslümanlar   , Çin zulmünden kurtulabilmek için bir umut  sığındıkları komşu ülkelerdede katledilmeye devam ediyor . Daha önce  Doğu Türkistan’a sınır  olan Wietnam  , Kırgızistan  ve  Tayland gibi ülkelerin   Doğu Türkistanlı Müslümanları ” sınırı kaçak geçmek” gibi bahaneler ile katletdiğine şahit olmuştuk .

Bu acı durumun en son örneği ise   Çin ile güçlü ticari ilişkiler ve bağlara sahip  Endonezya’da görüldü.  Bölgeden gelen en son haberlere göre  Endonezya polisi   6 Mart Çarşam günü  başkent  Cakarta’nın bin 600 km kuzey doğusundaki Poso  adasında ormanlık bir alanda sığınmacı iki Doğu Türkistanlı Müslümanı yargısız infaz yaparak katletti .

Endonezya polisi  katlettiği Doğu Türkistanlı Müslümanların ‘“ Doğu Endonezya Mücahitleri” adlı gruba üye olduklarını ve bu gruba yapılan operasyonda öldürüldüklerini ” iddia etti  .

Katledilen 2 Doğu Türkistanlı Müslümanın  üzerlerinnen Çin vatandaşlığı kimliğinin çıkması üzerine     Endonezya polisinin Çin  büyükelçiliğini   bilgilendirmesiyle gün yüzüne çıkan olayda ,  öldürülenlerin kimlikleri açıklanmazken   Endonezya’ya 3 sene önce geldikleri belirtildi.

250 milyonluk nüfusun %4 ‘ünü Çinlilerin oluşturduğu ve her yıl düzenli olarak Çin yeni yılının resmi olarak kutlanıldığı  Endonezya’da ,  geçtiğimiz yılda  4  Doğu Türkistanlı Müslüman   ” Ülkeye kaçak girmek ve ülke sınırlarını ihlal etme suçlarından ” 4 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Endonezya  polisi , katlettiği   2  Doğu Türkistanlı Müslümanı üyesi olmak ile suçladıkları  Doğu  Edonezya Mücahitleri adlı grub  ile çok uzun yıllardan beri mücadele ediyor .  Örgüt’ün Lideri Santosi ise  arananlar listesinde bulunuyor.

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

 

BU HABERLER DE VAR!

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Mısır Hurghada Havalimanı’nda Doğu Türkistan uyruklu iki kadın tutuklandı.

Mısır Hurghada Havalimanına 10 Temmuz 2017 pazartesi günü saat gece 01:30’da uçağa binmek için gelen …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com