Pazar, 20 Ağustos 2017

Endonezya Hükemeti , 2 Doğu Türkistanlı Müslümanı Daha Katletti

Endonezya Hükemeti , 2 Doğu Türkistanlı Müslümanı Daha Katletti

Endonezya  hükümeti ülkesine sığınan Doğu Türkistanlı Müslümanları ” Terör ” bahanesi ile katletme devam ediyor İlk olarak  1 ay önce   6 Mart 2016′ da başkent  Cakarta’nın bin 600 km kuzey doğusundaki Poso  adasında ormanlık bir alanda sığınmacı iki Doğu Türkistanlı Müslümanı “ Doğu Endonezya Mücahitleri” adlı gruba üye oldukları gerekçesi  ile katleden Endonezya hükümeti ,  bu gelişmeler sonrasında   4  Doğu Türkistanlı Müslüman hakkında da  tutuklama kararı çıkarmıştı .

Bu olaylardan sonra ülkesindeki Doğu Türkistanlı Müslümanlara karşı şiddetin dozunu artıran Endonezya hükümeti, en son olarak  8 Nisan   Cuma günü  2  Doğu Türkistanlı Müslümanı daha katletti.

Endonezya’nın 4 büyük adasından biri olan  Sulawesi  adasının  Emniyet Müdürü General Rudi tarafından  olay ile ilgili yapılan ilk açıklamada  ” Son bir hafta içerisinde Doğu Endonezya Mücahitleri adlı örgüte yapılan operasyonlardan birinde çıkan çatışmada 2 Uygur’un daha cesetlerine ulaşıldığını” açıklandı .

General Rudi tarafından yapılan açıklamanın devamında ise”  Bulunan cesetlerden birinin  Rumiyo köyünde bulunduğunu  ve  adının  İsmail Türk olduğu  ,diğeri cesedin ise Lilu köyünde  bir derede yüzerken bulunduğu ” belirtildi.

250 milyonluk nüfusun %4 ‘ünü Çinlilerin oluşturduğu ve her yıl düzenli olarak Çin yeni yılının resmi olarak kutlanıldığı  Endonezya’da ,  geçtiğimiz yılda  4  Doğu Türkistanlı Müslüman   ” Ülkeye kaçak girmek ve ülke sınırlarını ihlal etme suçlarından ” 4 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Endonezya  polisi , katlettiği   2  Doğu Türkistanlı Müslümanı üyesi olmak ile suçladıkları  Doğu  Edonezya Mücahitleri adlı grub  ile çok uzun yıllardan beri mücadele ediyor .  Örgüt’ün Lideri Santosi ise  arananlar listesinde bulunuyor.

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

FETÖ, Kayseri Polis Lojmanlarında,Seyit Tümtürk ile EURO dağıtmış

Fethullahçı Silahlı Terör Örgütü sanıklarının avukatlığını yapan Hakyolcu avukat Mesut Yıldız ile HAKYOL, FETÖ bağlantısı ortaya çıktığı …

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com