Endonezya Hükemeti , 2 Doğu Türkistanlı Müslümanı Daha Katletti

Endonezya Hükemeti , 2 Doğu Türkistanlı Müslümanı Daha Katletti

Endonezya  hükümeti ülkesine sığınan Doğu Türkistanlı Müslümanları ” Terör ” bahanesi ile katletme devam ediyor İlk olarak  1 ay önce   6 Mart 2016′ da başkent  Cakarta’nın bin 600 km kuzey doğusundaki Poso  adasında ormanlık bir alanda sığınmacı iki Doğu Türkistanlı Müslümanı “ Doğu Endonezya Mücahitleri” adlı gruba üye oldukları gerekçesi  ile katleden Endonezya hükümeti ,  bu gelişmeler sonrasında   4  Doğu Türkistanlı Müslüman hakkında da  tutuklama kararı çıkarmıştı .

Bu olaylardan sonra ülkesindeki Doğu Türkistanlı Müslümanlara karşı şiddetin dozunu artıran Endonezya hükümeti, en son olarak  8 Nisan   Cuma günü  2  Doğu Türkistanlı Müslümanı daha katletti.

Endonezya’nın 4 büyük adasından biri olan  Sulawesi  adasının  Emniyet Müdürü General Rudi tarafından  olay ile ilgili yapılan ilk açıklamada  ” Son bir hafta içerisinde Doğu Endonezya Mücahitleri adlı örgüte yapılan operasyonlardan birinde çıkan çatışmada 2 Uygur’un daha cesetlerine ulaşıldığını” açıklandı .

General Rudi tarafından yapılan açıklamanın devamında ise”  Bulunan cesetlerden birinin  Rumiyo köyünde bulunduğunu  ve  adının  İsmail Türk olduğu  ,diğeri cesedin ise Lilu köyünde  bir derede yüzerken bulunduğu ” belirtildi.

250 milyonluk nüfusun %4 ‘ünü Çinlilerin oluşturduğu ve her yıl düzenli olarak Çin yeni yılının resmi olarak kutlanıldığı  Endonezya’da ,  geçtiğimiz yılda  4  Doğu Türkistanlı Müslüman   ” Ülkeye kaçak girmek ve ülke sınırlarını ihlal etme suçlarından ” 4 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı.

Endonezya  polisi , katlettiği   2  Doğu Türkistanlı Müslümanı üyesi olmak ile suçladıkları  Doğu  Edonezya Mücahitleri adlı grub  ile çok uzun yıllardan beri mücadele ediyor .  Örgüt’ün Lideri Santosi ise  arananlar listesinde bulunuyor.

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

Doğu Türkistan’da yeni yasaklar devrede

Çin İşgal yönetimi Doğu Türkistan’da 1 Nisan itibariyle Doğu Türkistan’da (Xinjiang’da) Dini Aşırılığa Savaş VeYok …

Kominist Çin resmen İslâm’a savaş açtı

Zalim Çin rejimi, Uygur Müslümanlarının İslâm inancını hedef alan bir dizi zulüm zincirini uygulamaya başladı …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com