Cuma, 18 Ağustos 2017

Türkistan İslam Cemaati ,Hama’da Esad Rejimene Geçiş Vermiyor

 

Türkistan İslam Cemaati ,Hama'da Esad Rejimene Geçiş Vermiyor

Suriye’de  Esad  rejimene karşı savaşan en etkin muhacir gruplarından biri olan  Türkistan İslam Cemaati,  Suriye’nin kuzeyindeki  Hama kırsalında   yoğun  hava bombardımanına rağmen  rejim güçlerine  geçiş vermiyor .

27 yıllık bir savaş tecrübesine sahip olan  Türkistan  İslam  Cemaati  ,  Doğu Türkistan ve Afganistan ‘da  olduğu gibi 2012 ‘ den bu yana Şam cihadında da en ön safta savaşmaya devam ediyor .

Suriye’deki  ribat noktalarının birçoğunda  savaçcısı bulunan  Türkistan İslam Cemaati ,   son 1 sene içerisinde Muhembil , Mensure , Harbiti , Ziyare,  Cisr eş Şuğur  ve İdlip gibi stratejik öneme sahip yerlerin fethinde  kilit rol oynamış ve  Esad rejimi için  kaynak bakımından önem teşkil eden Zeyzun elektrik santralini ele geçirmişti .

Şam sahasında göstermiş olduğu  bu  fedakarlıklar ile müslümanların sevgisini bir kez daha kazanan Türkistan İslam Cemaati , Suriye  halkı tarafından da çok sevilmiş ve    halk tarafından mücahitlerine  ” Şehadet  Aşıkları ”  ismi  verilmiştir.

Son 5 ayda ise etkinliğini   ,  Cebeli Ekrad (Kürt Dağı)  , Türkmen Dağı -(Lazkiye kırsalı)  ve  Hama kırsalındaki  Sahil Ğab  Ovasın’da hissettiren  Türkistan İslam Cemaati ,   bu bölgelerde  göstermiş olduğu başarılı savaş taktiği   ile Esed  rejimine ağır kayıplar verdirdi.

Geçen hafta  ise   Sahil  Ğab Ovası’nda ,  Cundul Aksa ile beraber  Esad rejimine karşı  operasyon başlatan Türkistan  İslam Cemaati 9 Nisan Cumartesi’de   Bmp zırhlı araç ile rejimin kontrol noktasına istişhad operasyonu gerçekleştirmiş ve  Esed rejimi bu operasyon  sonucunda ağır kayıplar vermişti .

Türkistan İslam Cemaati  ,   son 2 hafta içerisinde Sahil Ğab Ovası’nda   rejim güçlerine düzenlemiş olduğu bu operasyonların görüntülerini medya merkezi  İslam Awazi aracılığı ile yayınladı

İşte o görüntüler :

 

Cf5B5RZUEAAL4ki

Cfy7-eaVIAAKLL7

Cfy51CEUYAEm1Zn

Cfy54hKUIAEh3jr

 

Cfy58HfUYAItC-w

türkistan islam cemaatiTürkistan İslam partisi

 

Cfy77L4VIAENtil

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

Türkistan İslam Cemaati, Ramazan ayını bir neşitle sevenleri ile kutladı

Suriye’deki etkin varlığı ile  dikkatleri  üzerine çeken  Türkistan   İslam Cemaati  , medya merkezi İslam Awazi …

Türkistan İslam Cemaati Rejim Milislerini ATGM Füzesiyle Vurdu

Muhalif gruplardan Türkistan İslam Cemaati Rejime ait tankı ATGM füzesiyle vurdu. ( İslah Haber ) …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com