Pazar, 25 Haziran 2017

İşgalci Çin , 1 Mayıs’ta Doğu Türkistanlı Müslümanlara Zorla Şarap İçirdi

İşgalci Çin ,1 Mayıs'ta Doğu Türkistanlı Müslümanlara Zorla Şarap İçirdi

Doğu Türkistan’da  getirmiş olduğu insanlık dışı   uygulamalar ve yasaklar ile adından sıkça söz ettiren Çin, en son olarak   Doğu Türkistan’daki Müslümanlara  1 Mayıs İşçi Bayramı etkinlikleri adı altında zorla şarap içirdi .

Bölgeden gelen en son haberlere göre Çin ,  1 Mayıs Pazar günü Doğu Türkistan’ın Kaşgar ilinde  25 ve 65 yaş arasındaki Uygur Müslümanlara  1 Mayıs İsçi Bayramı etkinlikleri adı altında  zorla şarap içirdi.

Etkinliğe  katılım göstermeyen Doğu Türkistanlı Müslümanlar    Çin tarafından ağırlaştırılmış hapis ve para cezası ile tehdit edilirken , bu aşşağılık uygulamanın fotoğrafları  ise     Uygurca ve  Çince  yayın   yapan  Doğu Türkistan merkezli Çin’in resmi haber ajansı Tanrıdağ Ajans’da paylaşıldı .

(   Tanrıdağ Ajans’ın  ”1 Mayıs İşci Bayramı  etkinlikleri ” başlığı ile paylaştığı fotoğraf )

Doğu Türkistan

Çin’in son zamanlarda  sıkça  gerçekleştirmiş olduğu  bu ve benzeri  uygulamalar ile  Doğu Türkistanlı Müslümanların,  İslam  dini ile arasındaki  bin yıl öncesinden gelen köklü  bağları koparmayı hedeflediği tahmin ediliyor .

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

Çin, Doğu Türkistanlılara DNA testi yapmaya hazırlanıyor

Sincan eyaletinde, insan hakları gözlemcilerinin endişelerine rağmen DNA örneklerinin toplanması için hazırlıkların devam ettiği gözlendi. …

Kur’an paylaşımları nedeniyle Türkistanlı kadına gözaltı

Doğu Türkistan’da bir kadın Kur’an ve İslami içerikli paylaşımları sebebiyle gözaltına alındı. Çin’in elinde tuttuğu Doğu …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com