Cuma, 18 Ağustos 2017

Çin, Doğu Türkistanlı Aİleden 5 Kişiyi ”Dini Film” İzledikleri İçin Tutukladı

 

Çin, Doğu Türkistanlı Aİleden 5 Kişiyi ''Dini Film'' İzledikleri İçin Tutukladı

Yarım asırda 30 milyonu aşkın  Müslümanın katledildiği  ve mevcut durumda 300.000’i  aşkın Müslümanın ise  hapsedildiği Doğu Türkistan’da  kızıl Çin zulmünün keyfi tutuklamaları  tüm hızı ile devam ediyor .

Bölgeden gelen en son haberlere göre  İşgalci Çin ,  Doğu Türkistan’ın Aksu ilinde ikamet etmekte olan bir aileden 5 kişiyi  ” Hicret içerikli dini  filmi izleme suçundan” dolayı tutukladı.

Ailenin reisi Ali Yasin’e  çıkarıldığı  düzmece mahkemede   ” Hicret içerikli dini  filmi izleme suçundan”  7 yıl hapis cezası verilirken , Ali Yasin’in kız kardeşleri  Ruşen ve Ayşegül Yasin’e  eşleri ile beraber  aynı suçlamadan benzer hapiz cezaları verildi

Çin’in tutukladığı Yasin ailesinin     ilk olarak 29 Şubat 2016 ‘da  evlerinde   film izlerken  Çin polisi tarafından gözlaltına alındığı ,3  ay boyuncu tutuklu yargılandıktan sonra çıkarıldıkları düzmece mahkemede hapis cezasına çarptırıldığı ise gelen haberler arasında .

Günümüzde   işkencesi ile ün salmış Çin zindanlarında bulunan  300 bini aşkın  Doğu Türkistanlı Müslümanın nelere  yaşadıklarının daha iyi anlaşılması için  bazı noktalara değinmek isteriz.

Ekeseriyeti dini faaliyetlerde bulunma suçlaması ile tutuklanan  Doğu Türkistanlı müslümanlar hakkında ilk olarak bilinmesi gereken  ,  çoğunluğunun tutukluluk süresinin  birkaç yıl ile sınırlı olmadığı  ve  20 seneyi aşkın veya müebbet olduğudur ,  hapishaneden çıktığın gün kendi ailesinin dahi tanımakta zorluk çektiği gerçeğidir .

İşgalci Çin’in  tek kişilik hücrelerde tuttuğu , ve hapishaneden çıkana dek hiç bir yakını ile görüşmesine izin vermediği  Doğu Türkistanlı mahkumlar  bir ömrü bu koşullarda geçirmek zorunda kalıyor .Hayalini dahi kuramıyacağmız  ve yazmaya haya ettiğimiz  ağır işkencelerin  uygulandığı Çin zindanlarında , birçok Doğu Türkistanlı Müslüman can veriyor .

Ağır işkenceler etmeklede yetinmeyen İşgalci Çin tutukladığı Doğu Türkistan’lı birçok müslümanı ekonomik çıkarı için kullanıp organlarını çıkararak , kendi vatandaşlarına satıyor .

Tüm bunlarlada yetinmeyen Çin ,  nadirende olsa  serbest bıraktığı Doğu Türkistan’lı müslümanlara Aids gibi bulaşıcı ve ölümcül hastalıkları aşılayarak ,Doğu Türkistan’lı müslümanların arasında ölümcül hastalıkları yaymak içinde uğraş veriyor

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Mısır Hurghada Havalimanı’nda Doğu Türkistan uyruklu iki kadın tutuklandı.

Mısır Hurghada Havalimanına 10 Temmuz 2017 pazartesi günü saat gece 01:30’da uçağa binmek için gelen …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com