Pazar, 20 Ağustos 2017

Rusya’dan Doğu Türkistan İçin Çin’e Dev Teklif

 

Rusya'dan Doğu Türkistan İçin Çin'e Dev Teklif

Rusya’dan Çin’e, Doğu Türkistan için dev teklif

Rusya, Çin’in en kurak bölgelerinden olan Uygur Türkleri’nin yoğun yaşadığı işgal altındaki Doğu Türkistan’da susuzluğunu gidermek için bir “mega proje” ortaya attı.  Rusya Tarım Bakanı Aleksandr Tkaçev, Rusya’nın Altay bölgesindeki su kaynaklarını kullanarak, Çin’e uzanacak bir boru hattı kurulması önerisini Çin resmi makamlarına ilettiklerini duyurdu.

Çin, Sincan Özerk Bölgesi olarak adlandırdığı bölgeye sürekli olaran Han soyundan Çinlileri göç ettiriyor, ancak bölgedeki susuzluğa göre istekli talepler gelmiyordu. Uygurlara etnik ayrımcılıktan dolayı, kızıl Çin yönetimi dev projelerden kaçındığı bilinmekle beraber, demografik yapının tamamen Han soyu lehine değişmesi için, tamamen Uygurların yaşadığı bölgeleri kapsam dışında tutarak, bu projeye onay verebilir.

Rus bakanın verdiği bilgiye göre, yılda 70 milyon m3 su sevkiyatının Kazakistan topraklarından da geçecek bir boru hattı ile yapılması mümkün görünüyor.

Haberde bir ayrıntı verilmemekle birlikte, haritadan bakıldığında en az bin kilometrelik bir boru hattı gündemde. Kaynak olarak İrtiş nehrinin kullanılması öneriliyor.

Kaynak : Ajanslar

BU HABERLER DE VAR!

FETÖ, Kayseri Polis Lojmanlarında,Seyit Tümtürk ile EURO dağıtmış

Fethullahçı Silahlı Terör Örgütü sanıklarının avukatlığını yapan Hakyolcu avukat Mesut Yıldız ile HAKYOL, FETÖ bağlantısı ortaya çıktığı …

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com