Cuma, 18 Ağustos 2017

Türkistanlı Mücahitlerin Beklenen Kitabı Beyaz Minare Yayınlarından Çıktı

Türkistanlı Mücahitlerin Beklenen Kitabı Beyaz Minare Yayınlarından Çıktı

Türkistan İslam Derneği ve Beyaz Minare Kitab’ın ortak çalışmasıyla büyük bir emek harcanan ”Türkistan’dan Şehadete Hicret Hikayeleri-1” kitabı çıktı.

Tamamı gerçek olan, birinci ve ikinci kişilerin anlatımıyla kaleme dökülen hikayeler ”Türkistan El İslamiyye” dergisinden derlenerek Arapça’dan Türkçe’ye çevirildi ve kitaplaştırıldı. Kitabın başlarında Dr. Abdullah Muhaysini’nin çok dokunaklı bir yazısı ve ardından Doğu Türkistan , Afganistan ve  Suriye’de önemli  operasyonlara imza atan Türkistan İslam Cemaati’nin tanıtıldığı bir yazı geliyor.

Kitap 2 ana bölümden oluşuyor. Kitabın 1. bölümünde şehitlerin hayatı, 2. bölümde ise hicret hikayeleri yer alıyor.

Doğu Türkistan’ın sınır komşusu Afganistan’a dahi göç edebilmek için adeta dünyayı tersten dolaşmak zorunda kalan kadın ve çocukların sergüzeştlerini okurken gözyaşlarınızı tutamayacaksınız. Yolculuğun uzunluğu Ergenekon’dan Çıkış ve Kavimler Göçü gibi destanları anımsatırken yolculuğun gayesi ise sahabelerin Mekke’den Medine’ye hicretlerini anımsatıyor

Kitap hakkında daha detaylı bilgi edinilebilmesi için kitabın önsözünü ve  ilgi çeken   satır başlarından bazı bölümleri   takipçilerimizin ilgisine sunuyoruz  :

                                                                  Önsöz

Hicret eden kullarına yeryüzünde geniş imkânlar veren Allah’a hamd olsun. Mekke’den Medine’ye hicret eden Resulullah’a (s.a.v), ailesine ve sahabilerine salat ve selam olsun. ‘‘İnanan, hicret eden ve Allah yolunda mallarıyla, canlarıyla cihad eden kimselere Allah katında en büyük dereceler vardır. İşte kurtulanlar onlardır.’’1 İslam ümmetinin unutulan yurdu yetim Doğu Türkistan’dan başlayarak şehadete uzanan hicret hikâyelerini okuduğunuzda bu kitabı tüm sevdiklerinize hediye etmek isteyeceksiniz.

Bu kitabın sayfalarını çevirdiğinizde ayette geçen tüm vasıfların bu muhacir Doğu Türkistanlılarda toplandığını göreceksiniz. Bu insanlarla tanışan pek çok kimse onların tıpkı sahabiler gibi olduğunu söyler. Can ve mallarını kurtarmak için değil aksine can ve mallarını dinlerini kurtarmak için feda eden Doğu Türkistanlıların hicret hikâyeleri bizi derinden etkilediği gibi sizi de etkileyecektir.

Tüm mal varlığını satıp binlerce tehlikeyi göze alarak yıllarca süren bir hicret hikâyesi kimi etkilemez ki… Hele bir de hicret edilen yer milyonların canını ve malını kurtarmak için kaçtığı bir yer ise… Tek solukta okuyup bitirmek isteyeceğiniz bu kitabı parça parça okumanızı tavsiye ederiz. Çünkü okuyacağınız her hicret hikâyesi size bir öncekini unutturacaktır. Nitekim çeviri sürecinde her hikâyenin bir öncekini unutturduğuna şahit olduk.

Her hikâyede sizi etkileyecek çok şeyler bulacaksınız muhakkak. Özellikle dikkatlerinizi çekmek istediğimiz bazı yerler vardır:

– Her muhacirin arka planında bir İslam davetçisinin yatması,

– Günah ve isyanlarda boğazına kadar batmış kişilerin kısa bir sürede şehadete ermesi,

– Çin’in ahlaksızlık ve dinsizlik yuvaları olan okul ve üniversitelerinden imanlı ve iffetli kızların çıkması,

– İhlas, takva, uhuvvet, tevekkül, sabır, fedakârlık gibi meziyetlerin tamamının en üst düzeyde olması,

– Türkistan İslam Cemaati emiri şehid (inşallah) Abduşşekur Damolla’nın müthiş ihlas ve takvası,

– Kumandan Seyfullah’ın azmi…

Elinizdeki kitap temel olarak iki bölümden oluşmaktadır: Şehidlerin hayatları ve hicret hikâyeleri. Kitabın bütününü oluşturan Türkistan İslam Cemaati’nin menhecini anlatan yazıyı da kitaba eklemekte fayda gördük.

Ayrıca kitabımızdan daha fazla faydalanılabilmesi için Kâbe imamının oğlu Dr. Abdullah el-Muhaysini’nin Türkistanlı mücahidleri anlattığı yazısını da ekledik. Suriye Devrimi’nin kilit ismi olan el-Muhaysini, pek çok yerde Türkistanlı mücahidlerin fedakârlık ve yiğitliklerine bizzat şahitlik ettiğinden dolayı onlardan bahsetmekte ve onları İslam ümmetine örnek olarak göstermektedir

Gözyaşlarınıza pek çok kez hâkim olamayacağınız bu kitabı okurken emeği geçenlere dua etmeyi unutmamanızı rica ederiz.

Doğu Türkistanlı mücahid kardeşlerimize karşı olan sorumluluğumuz gerçekten ağırdır. Bugün Müslümanların yer yer Türkistan cihadının zayıflığından şikâyetçi olduğunu görmekteyiz. Bu insanlardan Türkistan cihadının neden bu kadar zayıf olduğunu sorgulamak yerine, Çin’e karşı mücadelelerinde Türkistanlı mücahidlere ne kadar destekçi olduklarını kendilerine sormalarını istiyoruz.

Doğu Türkistanlı mücahid kardeşlerimize karşı olan sorumluluğumuz gerçekten ağırdır. Bugün Müslümanların yer yer Türkistan cihadının zayıflığından şikâyetçi olduğunu görmekteyiz. Bu insanlardan Türkistan cihadının neden bu kadar zayıf olduğunu sorgulamak yerine, Çin’e karşı mücadelelerinde Türkistanlı mücahidlere ne kadar destekçi olduklarını kendilerine sormalarını istiyoruz.

Ey Rabbimiz! Sen bizlere Suriye’nin, Irak’ın, Filistin’in, Doğu Türkistan’ın ve işgal altındaki bütün İslam beldelerinin kurtuluşunu nasip et!

Ey Rabbimiz! Müslüman coğrafyasında yer alan ve Kur’an’ın yerine küfür kanunlarıyla hükmeden tüm tağuti rejimleri İslam devletine dönüştürmeyi nasip et!

Ey Rabbimiz! Kâfir topluluklarına karşı bize yardım et! Çünkü bizim Mevla’mız sensin.

Ey Rabbimiz! Bize de hicret, cihad ve şehadeti nasip et!

Allah’ım sen amellerimizi kabul et! Yaptığımız işlerde ihlası elde edenler kıl bizi! Bu kitabı mizanda hayır ve sevap kefemize ekle! Bu kitabı Cehennemden kurtuluşumuza vesile kıl! Âmin!

Sözlerimizin sonu Allah’a hamddir

                                                                              Türkistan İslam Derneği Yönetim Kurulu

++++++++

Şimdi size Şam topraklarındaki mücahidlerin en hayırlılarından olan bir gurubu örnek vereceğim.
O yiğitler Türkistan yiğitleridir. O yiğitler sadık yiğitlerdir.
Allah’a yemin olsun ki cihada, imtihan ve belaya onların sabır ettikleri kadar sabır gösterenlerin örneklerini görmedim.
Ribat ettikleri Sahil Ğab’ta onları ziyaret ettim. Onlardan bir grup ile hendeklerin birinde oturdum ve onlardan birine sordum: “Kaç gündür hendektesin? Ne zaman nöbetin bitecek üst başını değiştirip dinlenmek için ne zaman döneceksin?” Bana dedi ki: “35 gündür bu mevkideyim ve buradan ayrılmadım.”
“35 gün mü?” dedim, “Evet.” dedi, sonra “Neden şaşırdın ki ey şeyh?” dedi. “Bu uzun bir süre.” dedim. O da şöyle dedi:  “Sadece ben değil burada bulunanların hepsi 35 gündür burada, Allah resulü (s.a.v.) en uzun ribat 40 gündür demiyor mu?”
“Evet, öyle.” dedim. Bunun üzerine, “Burada hepimiz bunu uygulayan adamlarız, 40 gün ribatta kalıyor, 2 gün dinlenip tekrar 40 gün ribat ediyoruz.” Dedi.

İşte Allah’ın dini böyle müdafaa edilir. İşte akide böyle savunulur. İşte Allah resulünün (s.a.v.) ashabını böyle savunuruz.

Dr.  Abdullah Muhaysini

***

“Ben kıyıya yaklaştıkça çığlıklar yankılandı ve ben ulaşana dek tüm çığlıklar kayboldu. Geriye baktığımda tek gördüğüm en küçük kızımın kıyıya vuran küçücük ayakkabısıydı… Bir sonraki gün polis 6 ceset buldu; erkek kardeşim, onun iki kızı, benim iki kızım ve karım. Yüzleri berrak ve aydınlıktı, sanki uzun bir yolculuktan sonra dinleniyor gibiydiler. Yetkililer onları gömmemi söyledi. Ben de onları kendi ellerimle sırayla gömmeye başladım.

Polisler ve etrafımı saran kadınlar dahi bu görüntünün ağırlığından etkilenmiş olsa gerek hepsi bana destek olup yardımcı olma teklifinde bulundu. Bir sonraki gün, komşu ülkeye -yaklaşık 10 ay kalacağım ülkeye- olan yolculuğuma devam ettim. Tüm arayışlarımın sonu olan topraklara, cihad fisebilillah olan topraklara, kutsal Şam topraklarına!”

 

http://www.beyazminarekitap.com/kitap/turkistandan-sehadete-hicret-hikayeleri-1

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Mısır Hurghada Havalimanı’nda Doğu Türkistan uyruklu iki kadın tutuklandı.

Mısır Hurghada Havalimanına 10 Temmuz 2017 pazartesi günü saat gece 01:30’da uçağa binmek için gelen …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com