Cuma, 18 Ağustos 2017

Türkistan İslam Cemaati’nden Taliban Lideri Şehit Molla Mansur İçin Taziye

TÜRKİSTAN İSLAM CEMAATİ

Afganistan’da 19 yıldır Taliban ile beraber yerli ve yabancı işgalcilere karşı cihad eden Türkistan İslam Cemaati , 1,5 hafta önce Amerika’nın drone saldırısında şehit (inşAllah) olan Taliban’ın lideri MollaMansur için taziye yayınladı .

Türkistan İslam Cemaati’nin  Molla Mansur  için arapça olarak yayınladığı taziye mesajını   , Doğu Türkistan Bülteni olarak takipçilermiz için tercüme ettik

 

Türkistan İslam Cemaati’nin  Molla Mansur  için yayınaldığı taziye mesajının  tercümesini ilginize sunuyoruz :

Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla

Allah’a hamd olsun. O ki; şöyle buyurmuştur: ”Allah’ın izni olmadan hiç kimsenin ölmesi mümkün değildir. O ölüm bir süreye belirlenmiştir.” (3/145)

Salat ve selam Allah yolunda en güzel şekilde cihad eden Nebi’ye onun aile ve arkadaşlarına ve kıyamete kadar onlara güzel bir şekilde tabi olanlara olsun.

Allah’ın kaza ve kaderi razı bir şekilde Müminlerin Emiri Molla Ahtar Mansur’un (Allah ona rahmet etsin) şehadetini haber aldık.

Kısa bir müddet emir olarak kalmasına rağmen kafirlerin temellerini sarsan peşpeşe zaferler elde etti. Haçlılar ve mürted uşaklarının yataklarını sarstı.

Rahmetullahi aleyh, İslam ümmetini tağutların boyunduruğundan, işgalcilerin şerrinden kurtarmak için çalışırken bombaların sıcağını ve kılıçların gölgesine tattıktan sonra Allah’a yükseldi. Ümmetin derdini dertlenen her muvahhid mücahidin arzuladığı en güzel son ile Allah onun hayatına son verdi.

”Nice peygamberlerin yanında Rabbe kul olmuş pek çok kimse savaşmıştır. Allah yolunda başlarına gelenlerden ötürü gevşememişler, yılmamışlar ve boyun eğmemişlerdi. Allah sabredenleri sever.” (3/146)

Allah’ım biz, akan kanlarımızla, sabit duran korkmayan nefislerimizle sana yakınlaşmak istiyoruz. Bunun üzerine biat ettik. Ve inşaAllah bunun üzerine öleceğiz. Bunun üzerine Kıyamet’te delilleşeceğiz.

Allah’ım sen onu hidayete ermişlerin mertebesine çıkar. Kendi katında onu yükseklerde yaz. Onu mukarrabinlerin zümresine kat. Resullerin Efendisi (sav) in şefaati ile onu rızıklandır.

Dualarımızın sonu alemlerin Rabbi Allah’a hamddir.

Allah, efendimiz Muhammed’e (sav) onun aile ve sahabelerinin hepsine salat ve selam etsin.

23 Şaban 1437

Türkistan İslam Cemaati Şam Şubesi 811729208_34990

Çeviri : @EymenHamza_3

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

Türkistan İslam Cemaati, Ramazan ayını bir neşitle sevenleri ile kutladı

Suriye’deki etkin varlığı ile  dikkatleri  üzerine çeken  Türkistan   İslam Cemaati  , medya merkezi İslam Awazi …

Türkistan İslam Cemaati Rejim Milislerini ATGM Füzesiyle Vurdu

Muhalif gruplardan Türkistan İslam Cemaati Rejime ait tankı ATGM füzesiyle vurdu. ( İslah Haber ) …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com