Çarşamba, 16 Ağustos 2017

Tayland Krallığı : Tutuklu Mülteci Uygurları Her An Çin’e Teslim Edebiliriz

A

 

TRT.Uygurca bölümü internet sitesinin İngiliz yayın Kuruluşu BBC.’ye dayanarak verdiği habere göre ; MGK.Genel Sekreteri Sawip Nitinıyum’un şunları şöylediği de belirtildi;   “ Tayland sınırlarını kaçak olarak geçerek sınır ihlalı suçu işleyen bu mülteci Uygurların ülkelerinde suç işleyip işlemedikleri araştırılıyor.Eğer Uygurların suç işledikleri Çin yönetiminini kendilerine verdiği suç dosyalarına göre tesbit edilirse asıl geldikleri ülkeye(Çin’e) iade edileceklerdir.

Eğer suç işlemedikleri anlaşılırsa bunların durumu için BM.Mülteciler Yüksek Komiserliği’ne müracaat edilecek ve onların mülteci sayılması talep edilecektir.

BM.Mülteciler Yüksek Komiserliğinin de yardımları ile bu kişilerin 3.bir ülkeye gönderilmesi için çalışmalara başlanacaktır.

Uzmanlar,Tayland yönetiminin bu açıklamalarının durumunu vehametinin çok ciddi olduğunu gösterediğini belirterek ; “ Eğer BM.İslam İşbirliği Teşkilatı ve uluslar arası toplum,bu mülteci Uygur Türkleri için ciddi olarak girişimde bulunmadıkları takdirde Tayland yönetiminin bunları Çin’e iade edebileceklerdir.

Ayrıca,bu mülteci Uygur Türklerinin ölüm oruçlarını devam ettirmeleri halinda 70 kişi olduğu bildirilen  Uygur mültecilerin  hayatlarını kaybedebileceklerini ve bu durumun büyük bir skandal,insanlık ayıbı yüz karası  olarak  tarihe geçeğini ve bunun de Tayland Krallığı içinbin insanlık dışı olay ve  bir utanç vasikası olarak  tarihe geçeceğini belirtiyorlar.

BU HABERLER DE VAR!

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Mısır Hurghada Havalimanı’nda Doğu Türkistan uyruklu iki kadın tutuklandı.

Mısır Hurghada Havalimanına 10 Temmuz 2017 pazartesi günü saat gece 01:30’da uçağa binmek için gelen …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com