Cuma, 18 Ağustos 2017

Türkistan İslam Partisi’nden ”Türkmen Dağı Operasyonu” Açıklaması

türkistan islam cemaati türkmen dağı

 

Türkistan İslam Partisi 5 ülke 10 bin km yolu kat ederek ‘’Şam ehli ile Allah yolunda Cihat, Suriye’de Allahın dini islamı kurmak ve  şeriat ile hükmetmek için gelmiştir.

Cihad bu ümmetin üzerine Farz-ı Ayn’dır. Türkistan İslam Partisi Farz-ı ayn olan cihadı Suriye, Afganistan ve Çin’de kafirlere karşı Allah yolunda yapmaktadır.

Türkmen Dağında ki Türkmen kardeşlerimizden bir çok cemaat, Türkistan İslam Cemaati’ne gelerek bizzat yardım talep etmiştir. Cemaatimiz bu yardım taleplerine karşılık vererek bölgeye öncü bir ekip göndermiş ve operasyon planlarına başlamıştır.Öncü ekibimiz kendi yapısını Türkmen dağında kurmuş ve 2 aydan fazla bir çalışma yapmıştır. Bu konuda bize yardımcı olan Ensar kardeşlerimiz tabi ki bulunmaktadır.

Bizler bu çalışmayı bitirdiğimizde, operasyon için ağır silahları getireceğimiz bir bölgeyi ve kara yolunu aldık. Bu bölge ve kara yolundan ağır silah ve tanklarımızla gelerek, operasyona başlamak için kendi birliklerimize hareket emri verdik.Bizler bu hazırlıkları yaptığımız sırada üzülerek söyleriz ki Esad ve yandaşları hareket etti ve Türkmen Dağı düştü, çok küçük bir bölge kalmıştı müslümanların elinde.

Tekrar operasyon yapacağımız bölge ve kara yolunu ele geçirerek. Allahın yardımı ile Türkmen dağının düşen bütün bölgeleri Türkistan İslam Partisi (Hizbul İslam)’ın kontrolüne geçti.

Türkmen Dağı Türkistan İslam Partisi’nin kontrolündedir. Buradaki Türkmen cemaatler cemaatimizin kontrolü altında ribat ve cihadlarına devam etmektedir.

Üzülerek söylemek isteriz ki Türkmen Dağına geldikten sonra, bilgimiz ve kontrolümüz dışında bizim adımızı kullanarak. Bir çok kişi, cemaat ve kurumlar Türkiye’de ki Müslümanlar dan bizler adına yardım talep etmektedir. Bizim toplanan bu yardımlarla hiçbir bağlantımız yoktur.

Türkistan İslam Partisi (Hizbul İslam). Türkiye’de hiçbir kişi,  kurum ve vakfa yardım toplama yetkisi vememiştir. Gerek Suriye’de ki cemaatler, gerekse de Türkiye’de ki  cemaat veya vakflar bizim adımızı kullanamaz. Bu konuda kimseye yetki verilmemiştir.

Türkistan İslam Cemaati bu gibi çalışmalardan rahatsız olmaktadır, zarar görmektedir. Türkistan İslam Cemaati (Hizbul İslam)’a zarar veren çalışmalara cemaat olarak karşılık verilecektir. Aramızda ki kardeşlik hukukuna göre hareket edilmesini Türkmen kardeşlerimizden bekliyor, sessizce bu çalışmalara son verilmesini talep ediyoruz.

Türkmen dağında Türkistan İslam Cemaati (Hizbul İslam)’dan başka ikinci bir Uygur Cemaat bulunmamaktadır. Dolaylı olarak ‘’Türkiye’ye sığınmış Uygur Türklerine yardım’’ adı altındaki faliyetlerin Türkmen dağı ile bir ilişiği bulunmamaktadır. Suriye’de ki Uygur Türkleri denilerek cemaatimiz kast edilmektedir. Bu gibi çalışmalara ve sloganlara derhal son verilmelidir.

Türkmen Dağında bulunan Türkmen Cemaatlerin toplamı, Türkistan İslam Partisi (Hizbul İslam)’ın 10 da birinden daha küçükdür. Bu kardeşlerimizin inşaallah bizlere hayır ile güzel bir ensarlık yapmasını temenni ediyoruz. Biz Allah için dil kardeşlerimiz olan, Kan kardeşlerimiz olan ve din kardeşlerimiz olan Türkmen kardeşlerimizi seviyor ve destekliyoruz. Kardeşlerimizle beraber Türkmen Dağında mallarımızla ve canlarımızla Allah yolunda cihad ediyor, onlarla beraber canlarımızı veriyoruz. Kardeşlerimizden bu konudaki hassasiyetimize saygı duymasını bekliyoruz. Rabbim amellerimizi kabul etsin.

Röportaj : Türkistan İslam Cemaati askeri emirliği

 

Not : Doğu Türkistan’lı Uygur Türklerine yardım etmek isteyen müslüman kardeşlerimiz, Türkçe bilen çevirmen ile irtibata geçebilir

İrtibat : uygurturklerihalep@gmail.com

voxer : Hattap Turkistani – hturki449

 

Kaynak : Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı

BU HABERLER DE VAR!

FETÖ, Kayseri Polis Lojmanlarında,Seyit Tümtürk ile EURO dağıtmış

Fethullahçı Silahlı Terör Örgütü sanıklarının avukatlığını yapan Hakyolcu avukat Mesut Yıldız ile HAKYOL, FETÖ bağlantısı ortaya çıktığı …

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com