Salı, 23 Mayıs 2017

Afganistan: Türkistan İslam Cemaati ile Mücadele için Çin’le Anlaştı

Afganistan

Çin Devlet Müşaviri ve Savunma Bakanı Chang Wanquan, Afganistan Genelkurmay Başkanı Kadam Şah Şahim’le 1 Ağustos’ta başkent Beijing’de bir araya geldi.

Chang Wanquan,Türkistan İslam Cemaati (Doğu Türkistan İslami Hareketi) adlı güçlerle mücadele ve diğer önemli çıkarları ilgilendiren konularda Çin’e verdiği kıymetli destekten ötürü Afganistan’a teşekkür etti.

Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping ile Afganistan Devlet Başkanı Eşref Gani arasında daha önce varılan anlaşmanın hayata geçirilmesinin önemine değinen Chang Wanquan ayrıca, coğrafi avantajlardan yeterince yararlanması ve diğer konularda Çin’in Afgan halkıyla ortak çaba harcamaya hazır olduğunu belirtti.

Kadam Şah Şahim’yse görüşmede, Afganistan-Çin ilişkilerinin gelişmesinde müspet eğilimi korumayı arzuladığını ifade ederek, işbirliğini sürekli derinleştireceklerini ve terörle mücadele mekanizması oluşturacaklarını söyledi. “Doğu Türkistan İslami Hareketi” ve benzeri güçlerle ortaklaşa mücadele edeceklerini vurgulayan Afgan komutan, güvenli bir gelişme ortamı inşa etmeye hazır olduklarını ifade etti.

04.08.2016

http://turkish.china.com/news/china/543/20160801/720752.html

BU HABERLER DE VAR!

Çin Ajanı İstanbul’da Yakalandı – Video Haber

5 Mayıs 2017 Cuma günü İstanbul Sefaköy’de Uygur Türklerinin açmış olduğu İkrime Lokantasında, Çin Kominist …

Çin; Ölüm Cezası ve İnfazlarda dünyada ilk sırada yer alıyor

Ölüm Cezası: İnfazlarda dünyada ilk sırada yer alan Çin, ülkedeki ölüm cezasının ‘dehşet verici’ boyutları …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com