Pazartesi, 26 Haziran 2017

ÇİN:“TERÖRLE MÜCADELE YÖNTEMLERİ “ KANUNU ADI ALTINDA ZULMÜ ARTTIRDI

Kominist Cin

Kominist Çin, Çin işgali altındaki Doğu Türkistan’da yaşayan Müslüman Uygur Türklerini baskı ve zulümle, toptan imha etme planlarına bir yenisini daha ekledi.

Sözde Uygur Özerk Bölgesi Halk Kurultayı’nın  29 Temmuz 2016’de kabul ettiği “ Terörle Mücadele yasası ve Uygulanmasına dair yöntemler” adı ile yeni  bir yasayı  kabul ettiğini açıkladı.

Trt Uygurca servisi ile rfa.org Uygurca haber sitelerinin Çin’in resmi Çin haberlerini kaynak göstererek 29 ve 30 Temmuz tarihlerinde yer alan bilgilere göre, 29 Temmuz’da başkent Urumçi’de  Sözde ” Uygur Bölgesi Halk Kurultayı” olağanüstü toplanarak ihtiyaca ve önemine göre yeni “Terörle Mücadele ve Uygulanamasına Yöntemlere Dair” yasa tasarısını oybirliği ile kabul etti.

Ayrıca, adı açıklanmayan Sözde “ Halk Vekili “ yeni kabul edilen yasanın “Bölge’de yaşayan tüm Vatandaşların  ortak talep ve arzusu olduğunu belirterek ; “bu Terörle Mücadele ve Uygulanmasına Dair yeni Yöntemler” adındaki yasa,  genel kurul tarafından oybirliği ile kabul edilmiştir. Bu durum ise bölgemizin ve ülkemizin istıkrar ve güvenliği için alınacak tedbirlerin en iyi ve uyumlu şekilde birleştirilmesini temin etmiş ve bu konulardaki hizmet ihtiyaçlarımızı tümden gidermiştir.” İddiasını öne sürmüştür.

BU HABERLER DE VAR!

Doğu Türkistanlı Alim,Çin zindanlarında işkence ile şehid oldu!

Doğu Türkistan’ın Büyük Din Alimi ve Maarifçi Abdülhamit DAMOLLAM , Çin Hapisinde işkenceye dayanamayıp şehit …

Doğu Türkistan Dernek Başkanından ‘’Türkistan Emiri Suriye’de tutuklandı’’ Fitnesi.

Zahiren baktığınızda Doğu Türkistan zulmünü anlatmak için kurulduğunu iddia eden fakat haberleri İngilizlerden alan, islamdan …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com