Pazar, 20 Ağustos 2017

Seyit Tümtürk  Fettullah Gülen ile Bağlantısını Gizlemek İçin Demokrasi Meydanlarına İndi

 

Seyit Tümtürk
Seyit Tümtürk Fettullah Gülen ile Bağlantısını Gizlemek İçin Demokrasi Meydanlarına İndi

Gezi Parkı olaylarında Kominizmden ve PKK’dan yana tavır sergileyen 25 kişilik Sözde Dünya Uygur Kurultayı Başkanı Rabia Kadir ve yardımcısı Seyit Tümtürk Türkiye’de ki Uygurları Taksim meydanında PKK ile beraber saf tutmaya davet etmişti.

Bilindiği gibi gezi parkı olaylarında PKK ve DHKP-C gibi kominist örgütlerde yer alıyordu. Çin Komünist Partisinde yıllarca görev alan Rabia Kadir her ne kadar Amerikan Demokrasisine terfi etsede içindeki komünizm aşkını daha fazla gizleyememişti.

Fetö’cü terör örgütü’nün darbe girişiminden sonra Fettullah Gülen’in ‘’Tüm Hizmet mensuplarının Darbeyi şiddetle kınayan açıklama yapsın. Meydanlara inip kendini kamufle yapsın’’ açıklamasının ardından meydanlara inen Sözde Dünya Uygur Kurultayı Başkan Yardımcısı Seyit Tümtürk ailesiyle beraber meydanlara inip selfie çekti.

 

GEZİ PARKI OLAYLARINDA PKK SAFLARINA YAPTIĞI DAVET VE

SÜRGÜN HÜKÜMETİ BASIN AÇIKLAMASI

 

Doğu Türkistan Sürgün Hükümetinin yapmış olduğu basın açıklaması aşşağıdaki gibidir…

 

RABİA KADİR’İN SİTESİNDEN GEZİ PARKI’NA                                                                                                                           DESTEK MESAJI VERİLMESİNİ ŞİDDETLE KINIYORUZ…

 

Rabia Kadir’in sorumluluğu altındaki www.uyghuramerican.org adlı web sitesindeki forum bölümünde “İstanbol’diki Namayishni Qollayli” başlığında yayınlanan; “Türkiye’deki Uygurlar’ın Recep Tayyip Erdoğan’a karşı yapılan eyleme katılmaları çağrısını içeren mesajın yayından kaldırılmamasını kınıyoruz.

 

Sorosvari Amerikan Milli Demokrasi Vakfı’ndan maddi destek alan bir grup azınlık Uygur’un ABD çıkarlarına uygun olarak hareket etmesini üzüntüyle karşılıyoruz. Tahrik edici ve İslam Dinine hakaret içeren bu politik mesajın yayından kaldırılacağını ümit ediyoruz…Bu konuda hem Rabia Kadir’i hem de Uygur-Amerikan Derneği yetkililerini İslam’a ve Türkiye’ye saygılı olmaya davet ediyoruz…

 

Diasporadaki Uygurları Türkiye aleyhine, Başbakan Erdoğan kışkırtan böyle bir  politik mesajın yayınlanmış olmasından dolayı Sürgündeki Doğu Türkistan hükümeti olarak “Ankara”dan özür diliyoruz.

 

Bu vesileyle Türkiye aleyhine yapılan yayınlara karşı diasporadaki Doğu Türkistanlıların daha hassas, daha dikkatli olmaya davet ediyoruz.

 

Diasporadaki Doğu Türkistanlılar olarak Türk halkının birlik ve beraberliği, Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü noktasındaki görüşlerimizi bu vesileyle kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz… 12.06.2013

 

D.T.S.H.

 

DOĞU TÜRKİSTAN SÜRGÜN HÜKÜMETİ

 

Rabia Qadir’in Kontrolündeki Sitede Yayınlanan Türkiye, Erdoğan ve İslamiyet Aleyhindeki Mesajlar:

 

02-06-13, 06:07 #1

Unregistered Guest

 

Islambol (Istanbol) diki namayishni qollayli

 

Islambol (Istanbol) diki Islamchi Uyghur teshkilatliri istanboldiki namayishni qollimamsiler?

Erdogan bashchilighidiki molilar hokumranlighidiki hokumetke dimukirat yash libral turukler Istanbolda 3 kun boldi dehshet qarshiliq namayishi qiliwatidu. Yawropadiki Islamchi Uyghur mollilar gep qilmamsiler??? Dimkiratiyechiler bilen Islamchilar qandaq sharaitta bir – birliri bilen oz ara chushunup inaq yashiyalaydu?

 

02-06-13, 10:26 #13 Unregistered Guest

 

Namayishchilarning hemmisi kommunist emes. Erdogan undaq aldirap Ata Turk yolidin tanidighangha salahiti toshmaydu. Bir nersini qurmaq qiyin, buzmaq bek asan. Islamchilar buzushtin bashqini qamlashturalmaydighanlighini qayta-qayta ispatlap boldi. Ular ozi yaqtumighan iddiyelerge ilmi jawap qayturidighangha qabiliyiti bolmighachqa gep tes kelsila ishtanni selip haywanlighini namayen qilidu. Islamchilar bilen kommunistlarning qaysi eskirekkin tang. Turkiyedek hemme adem halighan yolni tutalaydighan dimgrattiyeni islamchilar yoqitishqa urniwatidu. Meslen haraq ichish chekliniptu. Baghchini buzup magzingha aylandurushqa Turklerla emes medini dunyadiki hemme helq qarshi turidu. Buninggha elwette helq narazi bolidu.

Doğu Türkistan Bülteni Haber Ajansı / HABER MERKEZİ 

 

Dünya Uygur Kurultayı
Seyit Tümtürk Selfie

 

13

BU HABERLER DE VAR!

İşgalci Çin yönetimi, Uygurca’yı tamamen yasaklıyor!

Çin’de çıkacak yeni yönetmeliğe göre, ortaokul, lise ve üniversitelerde Uygurca tamamen yasaklanıyor.  Çin’de yeni yayınlanan …

FETÖ, Kayseri Polis Lojmanlarında,Seyit Tümtürk ile EURO dağıtmış

Fethullahçı Silahlı Terör Örgütü sanıklarının avukatlığını yapan Hakyolcu avukat Mesut Yıldız ile HAKYOL, FETÖ bağlantısı ortaya çıktığı …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com