Çarşamba, 16 Ağustos 2017

RABİA KADİR VE FETTULLAH GÜLEN UYGUR TÜRKLERİNİ GEZİ PARKINA AYAKLANMAYA DAVET ETTİĞİ ORTAYA ÇIKTI

Rabia Kadir Ve Fettullah Gülen
RABİA KADİR VE FETÖ UYGUR TÜRKLERİNİ GEZİ PARKINA AYAKLANMAYA DAVET ETTİĞİ ORTAYA ÇIKTI

‘’Silahlı Terör Örgütü Dünya Uygur Kurultayı’’ Fettullahçı Terör Örgütü İle Amerika’da anlaşma yaptığı ve yıllardır beraber hareket ettiği ortaya bir bir çıkmaya devam ediyor.

Örgütün Türkiye ayağında bulunan Rabia Kadir’in başkan yardımcısı Seyit Tümtürk  Türkiye’de ki faliyetlerinde FETÖ’nün yapısını kullanıyor. Örgütün Emniyet ve Bakanlık da ki adamlarını kendi işlerinde kullanan Seyit Tümtürk buna karşılık Türkiye’ye sığınmış olan Uygur Türklerini FETÖ’nün emrinde ‘’Gezi Parkı’’nda ‘’Ankara Ayaklanması’’nda ve Suriye olaylarında örgütün çıkarları doğrultusunda hareket ettiriyor.

FETÖ’de buna karşılık elindeki Emniyet, Bakanlık ve Milletvekilleri sayesinde Türkiye’de yakalanan Uygur Türklerini Bakanlık kararı ile ‘’Kayseri polis Lojmanları’’ da ‘’Silahlı Terör Örgütü Dünya Uygur Kurultayı’’ na teslim ediyor.

Bu sebeple ‘’Kayseri Polis Lojmanları’’ na Devlet hakim değil. Söz konusu lojmanlara FETÖ ve ‘’Silahlı Terör Örgütü Dünya Uygur Kurultayı’’ hakim.

İşte Gezi Parkı Ayaklanmasına Amerika’da Uygur Türklerine Çağrı Yapan FETÖ VE ‘’Silahlı Terör Örgütü Dünya Uygur Kurultayı’’nın söz konusu çağrısını siz okuyucularımıza sunuyoruz.

Doğu Türkistan Sürgün Hükümetinin yapmış olduğu basın açıklaması aşşağıdaki gibidir…

– Basın Açıklaması –

RABİA KADİR’İN SİTESİNDEN GEZİ PARKI’NA

DESTEK MESAJI VERİLMESİNİ ŞİDDETLE KINIYORUZ…

Rabia Kadir’in sorumluluğu altındaki www.uyghuramerican.org adlı web sitesindeki forum bölümünde “İstanbol’diki Namayishni Qollayli” başlığında yayınlanan; “Türkiye’deki Uygurlar’ın Recep Tayyip Erdoğan’a karşı yapılan eyleme katılmaları çağrısını içeren mesajın yayından kaldırılmamasını kınıyoruz.

Sorosvari Amerikan Milli Demokrasi Vakfı’ndan maddi destek alan bir grup azınlık Uygur’un ABD çıkarlarına uygun olarak hareket etmesini üzüntüyle karşılıyoruz. Tahrik edici ve İslam Dinine hakaret içeren bu politik mesajın yayından kaldırılacağını ümit ediyoruz…Bu konuda hem Rabia Kadir’i hem de Uygur-Amerikan Derneği yetkililerini İslam’a ve Türkiye’ye saygılı olmaya davet ediyoruz…

Diasporadaki Uygurları Türkiye aleyhine, Başbakan Erdoğan kışkırtan böyle bir  politik mesajın yayınlanmış olmasından dolayı Sürgündeki Doğu Türkistan hükümeti olarak “Ankara”dan özür diliyoruz.

Bu vesileyle Türkiye aleyhine yapılan yayınlara karşı diasporadaki Doğu Türkistanlıların daha hassas, daha dikkatli olmaya davet ediyoruz.

Diasporadaki Doğu Türkistanlılar olarak Türk halkının birlik ve beraberliği, Türkiye’nin bölünmez bütünlüğü noktasındaki görüşlerimizi bu vesileyle kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz… 12.06.2013

D.T.S.H.

DOĞU TÜRKİSTAN SÜRGÜN HÜKÜMETİ

Rabia Qadir’in Kontrolündeki Sitede Yayınlanan Türkiye, Erdoğan ve İslamiyet Aleyhindeki Mesajlar:

  1. 02-06-13, 06:07 #1

Unregistered Guest

Islambol (Istanbol) diki namayishni qollayli

Islambol (Istanbol) diki Islamchi Uyghur teshkilatliri istanboldiki namayishni qollimamsiler?
Erdogan bashchilighidiki molilar hokumranlighidiki hokumetke dimukirat yash libral turukler Istanbolda 3 kun boldi dehshet qarshiliq namayishi qiliwatidu. Yawropadiki Islamchi Uyghur mollilar gep qilmamsiler??? Dimkiratiyechiler bilen Islamchilar qandaq sharaitta bir – birliri bilen oz ara chushunup inaq yashiyalaydu?

02-06-13, 10:26 #13 Unregistered Guest

Namayishchilarning hemmisi kommunist emes. Erdogan undaq aldirap Ata Turk yolidin tanidighangha salahiti toshmaydu. Bir nersini qurmaq qiyin, buzmaq bek asan. Islamchilar buzushtin bashqini qamlashturalmaydighanlighini qayta-qayta ispatlap boldiUlar ozi yaqtumighan iddiyelerge ilmi jawap qayturidighangha qabiliyiti bolmighachqa gep tes kelsila ishtanni selip haywanlighini namayen qilidu. Islamchilar bilen kommunistlarning qaysi eskirekkin tang. Turkiyedek hemme adem halighan yolni tutalaydighan dimgrattiyeni islamchilar yoqitishqa urniwatidu. Meslen haraq ichish chekliniptu. Baghchini buzup magzingha aylandurushqa Turklerla emes medini dunyadiki hemme helq qarshi turidu. Buninggha elwette helq narazi bolidu.

Fettullahçı Terör Örgütü Ele başı Fettullah Gülen ve Amerika’da destekçisi Rabia Kadir’in emri ile Seyit Tümtürk’ün Ramazan ayında sahur vaktinde Kayseri’de örgütün emrine verilen Uygur Türkleri ile Ankara çıkartması. 

Fettullah Gülen’e bağlı Emniyet ve Bakanlık kararı ile Uygur Türkleri FETÖ’nün bir kolu olan ”Silahlı Terör Örgütü Dünya Uygur Kurultayı”nın emrine verilen Kayseri Polis Lojmanlarındaki Uygur Türkleri.

Dunya-Uygur-Kurultayı-Mao-Sadakat-Ziyareti
Dünya Uygur Kurultayı ÇKP kurucusu MAO Sadakat Ziyareti
11692996_1464746327171719_1183708519_n1
Dünya Uygur Kurultayı Çin Ziyareti- Seyit Abdul Kadir Tümtürk

Doğu Türkistan Bülteni/HABER MERKEZİ

Anahtar Kelimeler : Fetö’cü Rabia Kadir , Rabia Kadir Fettullah Gülen Bağlantısı , Seyit Tümtürk Fettullah Gülen Bağlantısı , Silahlı Terör Örgütü Dünya Uygur Kurultayı ,

 

BU HABERLER DE VAR!

FETÖ, Kayseri Polis Lojmanlarında,Seyit Tümtürk ile EURO dağıtmış

Fethullahçı Silahlı Terör Örgütü sanıklarının avukatlığını yapan Hakyolcu avukat Mesut Yıldız ile HAKYOL, FETÖ bağlantısı ortaya çıktığı …

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com