Cuma, 18 Ağustos 2017

ÇİN, Uygur Müslümanları GPS ile takip edecek!

musluman-takip-sistemi

 

Çinli işgalcılar Doğu Türkistan’da yeni bir zulme ve faşist temelli Nazist bir uygulamaya daha imza attı. İşte o skandal uygulama

 

Çin’in özel olarak geliştirip kurdukları en küçük cisimleri görme ve izleyebilme yeteneğine sahip yeni bir GPS sistemi ile Uygur Türklerini ve onların kullandıkları araçlarını sürekli olarak izlemeye başladıkları bildirildi.

 

Özgür Asya radyosunun, Çin’in Yer Küresinde Zaman (Global Times) gazetesinde yer alan bir haberi dayanak göstererek verdiği bilgi’ye  göre,Çin’in özel olarak tasarlayıp sadece Doğu Türkistan’a kurduğu bu yeni GPS sistemi ülkenın % 90 lik bölümünü  kapsıyor ve yarım metre çapındaki cisimleri ve onların hareketlerini izleyebiliyor.

 

Çin’in “Uygur Özerk Bölgesi’nde Sürekli Atmosfer Hareketlerini  İzleme Sistemi” adını verdikleri bu GPS sisteminin ülke genelinde 169 izleme istasyonu ve Bilgi Toplama merkezinin olduğu bildirildi.Gazetenin haberinde bu sistemin Uygur bölgesinde sosyal ve siyasal istikrar ve güvenliğin sağlanması ve korunmasıda en önemli bir silah Olduğu “ ifade edildi.

 

Uygur Bölgesi Bölgesel  Metroloji  olayaları İzleme, Kadastro ve Harita Enstitüsü Mühendislerinden Ming Çingvi bu sistem ile ilgili şunları ifade etti,” Bu sistem, bölge’de ulaşım(Trafik) ‘ın kontrol edilmesi ve özellikle tehlikeli maddelerin taşındığı araçların izlenmesi ve hareketlerinin takip altında tutulması hizmetlerinin mükemmel bir şekilde yürütülmesini temin etmektedir.” dedi.

 

 

“ Çin işgal yönetimi Müslüman Uygur Türklerine fiziksek baskı ve işkenceler yapmalarının yanında bu kez elektronik sistemi kullanarak  baskı kurmaya ve zülmetmeye çalışıyor. Bu yeni GPS sistemi Uygurlarda ağır psikolojik travmalara  sebep olacaktır.

 

Onlar kendilerinin sürekli izlendiklerinin farkında olacakk ve  üzerlerinde ağır psıkolojik baskı hissedeceklerdir. Bu yeni ve özel GPS uygulaması,Uygurların bireysel ve toplumsal hayatı, davranış ve faaliyetleri düşünce ve ifade özgürlüklerine ağır bir baskı ve müdahelededir.^şeklinde değerlendirildi.

 

Bilindiği gibi Çin işgal yönetimi 05 Temmuz 2009 Urumçi katliamından hemen sonrası Uygurlara karşı elektronik takip ve nezareti güçlendirmiştı. Sokak ve caddelere güvenlik kameraları,kredi kartı ve elektronik kimlik aracılığı ile baskılarını arttırmışlardı. Ayrıca telefon ve internet kullanımına karşı kontrol ve müdaheleyi sıklaştırmış ve bazı sosyal medya platformlarını engellemiş ve kapatmıştı.

 

Noktalık Kişiler olarak tanımladığı “Dikkat Edilmesi  ve Sürekli Gözetilmesi Gereken Kişiler”’e karşı cips sistemi de kullanılmış ve bu insanlık dışı faşist temelli NAZİ uygulaması medya’ya yansımıştı. Bu durum   Uygur Türklerinin ve  uluslar arası toplum tarafından tepki ile karşılanmış ve şiddetle eleştirilerek lanetlenmişti.. Yeni Akit

BU HABERLER DE VAR!

FETÖ, Kayseri Polis Lojmanlarında,Seyit Tümtürk ile EURO dağıtmış

Fethullahçı Silahlı Terör Örgütü sanıklarının avukatlığını yapan Hakyolcu avukat Mesut Yıldız ile HAKYOL, FETÖ bağlantısı ortaya çıktığı …

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com