Çarşamba, 16 Ağustos 2017

İşgal Altındaki Doğu Türkistan’da Camilerde Ezan Okumak Yasaklandı

 

dogu-turkistan-da-ezan-yasaklandi
İşgal Altındaki Doğu Türkistan’da Ezan Yasaklandı

 

İşgal altındaki Doğu Türkistan Camilerinde Hopörlerden ezan okunması yıllar önce yasaklanmıştı. İslam düşmanı kafir, komünist Çin devletinde artık canlı ezan okumak da yasaklandı.

Komünist Çin hükümeti Doğu Türkistan’da canlı ezan okunmasını yasaklattı.

Doğu Türkistan’dan gelenlerin ifadelerine göre ülke genelinde din ve İnanç özgürlükleri işgalci Çin yönetimi tarafından her gün yeni envaiçeşit uygulamalar ile biraz daha baskı altına alınmakta, dini ibadetlere karşı akıl ve mantık dışı ve inanılmaz baskılar, engellemeler ve yasaklamalar yaygınlaştırılarak sürdürülmektedir.

 

Çin işgal yönetiminin Doğu Türkistan’da tarihin  şimdiye kadar kaydetmediği en büyük jenosid  uygulamalarını zamana yayarak sinsice icra etmekte  ve toptan soykırım uygulamalarında Hitler Almanyası’nın Faşist uygulamalarını geride bırakmakta ve  bu konuda ve Nazi’lere taş çıkartan uygulamalara imza attıkları açıkça görülmektedir.

 

İşgalcı Çin, asimilasyon,etnik ayırımcılık dini ve ırkı soykırım uygulamalarına karşı Müslüman Uygur Türklerinin  tek dayanağı ve sığınağı manevi güç ve ilham kaynağı olan dini inançlarını yasaklayarak yok etmek ve Doğu Türkistanlıların direnme güçlerini kırmak için bu aşağılık ve lanetli uygulamalara baş vurduğu herkes  tarafından çok iyi bilinmektedir.

 

Müslüman Uygur Türkleri İşgalçı Çin’in bu NAZİ’lerden beter uygulamalarına karşı aynı şekilde korunma ve direnme metodları geliştirdikleri de bilinmektedir. Ancak,  Müslüman Uygur Türkleri  bu soykırım uygulamalarına ne zamana kadar direnebilirler?  En önemli sorunların başında bu soru gelmektedir.

 

İşgalcı Çin yönetimi bir süre önce kendi koyduğu engeller, kısıtlamalar ve yasaklamalar sonucunda camaat sayısının 15’ten az olduğu Camilerin yıkılması yönünde karar almış ve bu yıkma işlemi için Kaşgar’ın Yenihisar ilçesini pilot bölge olarak seçmişti. (Yeni Akit)

BU HABERLER DE VAR!

FETÖ, Kayseri Polis Lojmanlarında,Seyit Tümtürk ile EURO dağıtmış

Fethullahçı Silahlı Terör Örgütü sanıklarının avukatlığını yapan Hakyolcu avukat Mesut Yıldız ile HAKYOL, FETÖ bağlantısı ortaya çıktığı …

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com