Cuma, 18 Ağustos 2017

Doğu Türkistan’da İhbar Edene Ödül

aksu-bay-hari%cc%87tasi

 

Çin işgal yönetimi eskiden yayınladığı kararnamelere ek olarak yeni bir Kararname çıkardı. Buna göre Doğu Türkistanlılara ” İspiyonculuk ve Muhbirlik ” yapan işbirlikçi Vatan Hainlerine büyük para ödülü vereceğini duyurdu.

 

Doğu Türkistan’daki Çin İşgal yönetimi Urumçi’de yaptığı açıklamada Doğu Türkistan’da toplam 6 kişi’ye ülke’deki gizli terör faaliyetlerini ifşa ve yönetime haber verdiği için 2,2 milyon Çin Yen ( Yaklaşık 320 bin $)  para ödülü vereceğini açıkladı.

Turkistantimes.com/uy/news sitesinin Çin’in Global Times gazetesinin 08 Ekim 2016 tarihli sayısında yer alan bir bilgiyi  kaynak göstererek verdiği haberde,  ödüllendirilecek 6 kişinin Aksu vilayetinin Bay ilçesi ile Hoten Vilayetinin Lop ilçelerinden olduğu bildirildi.

İşgalcilerin bu işbirlikçi ve vatan haini ispiyoncu ve muhbirlere “şiddet içerikli olaylar “ ile “ Terörist Eylemlerin önceden gizlice haber alınarak önlenmesine yardımcı oldukları için bunların para ile ödüllendirilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi.

Haber’de ayrıca Çin vatandaşlarının bu ve benzeri “devletin güvenlik hizmetlerine olan katkı ve yardımlarını özendirmek ve ilhamlandırmak amacı ile para ödülü verilmesi hakkında özel bir kararname çıkarıldığı de ifade edildi.

Buna benzer bir kararnamenin 2014’de çıkarıldığı hatırlatılan haberde “Bölücülük- Aşırı Dini Radikalizm-Yasadışı dini faaliyetler” başta bir çok suçun önlenebilmesi için ispiyonculuk ve muhbirlik yapanlara bir milyon Yen’e (yaklaşık 136 bin $)kadar para ödülü verilebileceğinin kararlaştırıldığı de bildirildi.
Geçtiğimiz Nisan ayında çıkarılan bu yeni kararname ile Yönetime gizli saldırı, Sahtekarlık, Suikast, Zehirleme, Bombalı Saldırı ve benzeri suçlar konusunda istihbari bilgi ve ipucu temin edenlere  verilecek para ödülü miktarı  arttırılmış ve alt sınır 200 bin Yen(yaklaşık 33 bin $) üst sınır ise. 5 milyon Yen( 830 bin $) olarak belirlendiği açıklandı.

ÇKP’ iktidarının güdümündeki Global Times gazetesinin haberinde Doğu Türkistan’da terörist faaliyetlerin sayısının gün geçtikçe artmakta olduğu ayrıca toplamsal karışıklıkların ise had safhaya ulaştığı bilgisine de yer verildi.

Gazetenin haberinde ayrıca geçtiğimiz yılın 18 Eylül tarihinde Aksu Vilayetinin Bay ilçesine bağlı Soğan Kömür Maden işletmesinde Çinli işçiler ile yerli Uygur Türkleri arasında istihdamda yapılan adaletsizlik ve haksızlık yüzünden meydana gelen etnik temelli şiddet olayları sonucunda toplam 11 kişinin hayatını kaybettiği bilgisi de dikkati çekiyor.

Gazetenin verdiği haberde Çin yönetiminin bir çeşit açık istihbarat toplama kurumu olan Xinjiang Sosyal Bilimler Enstitüsü’nden Tursuncan Turgun ’un “ Yönetimi gizli bilgiler ile destek olan halka Yüksek miktarda verilen bu ve benzeri para ödüllerinin halk arasında istihbarat toplama işini ciddi şekilde arttıracağını ve  para ödüllerinin arttırılmasının ise, Güvenlik birimlerinin bu işe ne kadar önem verdiğinin bir delili olduğu” yolundaki bir söylemi de yer alıyor.

Çin gazetesi haberinde Çin işgal Ordusunun Bay ilçesi Sogan Kömür madenindeki olaylar sonrasında şüpheli olduğu iddia edilen. İçinde bebek, çocuk, kadınlarında bulunduğu 3 aileden toplam 28 masum Müslüman Uygur Türkü sivilin katledilmesinden hiç söz etmiyor ve özellikle bu katliamı görmemezlikten geldiği açık olarak görülüyor.

Çin işgal ordusunun geçen yılın 18 Eylül ayinda Soğan Kömür İşletmesindeki etnik çatışma ile ilintili olarak düzenlediği operasyonlarda toplam 28 kişi feci ve insanlık dışı bir şekilde katledilmişti. Çin işgal ordusu Tanrı dağlarının yüksek kısımlarındaki mağaralara saklanan 3 ayrı aileden bebek, çocuk ve kadınların bulunduğu toplam 28 masum sivili ateş makinaları ile yakarak ve mağaralara bombalar atarak yaralı halde dışarı çıkarmış ve onların üzerine yayılım ateşi açarak hepsini toptan öldürmüştü.

Olaydan yaklaşık 2 ay sonra Çin dış işleri bakanı G20 zirvesi sebebiyle bulunduğu Antalya’da “Çin halk Kurtuluş Ordusunun kahraman Halk Cenkçilerinin Soğan Kömür Madeni eylemini gerçekleştiren toplam 28 Teröristi kahramanca imha etmiştir.” Cümleleri ile duyurmuştu. (Yeni Akit)

 

BU HABERLER DE VAR!

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Mısır Hurghada Havalimanı’nda Doğu Türkistan uyruklu iki kadın tutuklandı.

Mısır Hurghada Havalimanına 10 Temmuz 2017 pazartesi günü saat gece 01:30’da uçağa binmek için gelen …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com