Pazar, 20 Ağustos 2017

Türkistan İslam Cemati’nin Suriye’de ki Büyük Fetihleri – VİDEO HABER

fetihler

1988’de Zeyiddin Yusuf (rahimullah ) tarafından Doğu Türkistan’da kurulan, 5 Nisan 1990’da Doğu Türkistan’da Çin’e karşı gerçekleştirilmiş direnişin kahramanları olan ve son zamanlarda Doğu Türkistan’da işgalci Çin’in güvenlik birimlerine gerçekleştirdiği saldırılar ile adından sıkça söz ettiren Türkistan İslam Cemaati, Allah yolunda ki cihadına devam ediyor .

1996’da Şeyh Hasan Mahsum önderliğinde Afganistan İslam Emirliğine hicret eden cemaat, Afganistan’ın 2001’de haçlılar tarafından işgal edilmesinden bu yana 15 senedir Afgan halkını yalnız bırakmayarak Afgan cihadında etkin bir şekilde rol alıyor.

2011’de Suriye halkı tarafından, Beşar Esad liderliğindeki zalim Baas rejimine karşı başlatılan şanlı kıyama destek veren Türkistan İslam Cemaati , Suriye halkını da yalnız bırakmayarak 2012’den bu yana mücahitlerinden bir kısmını Suriye’ye gönderiyor.

10 ülke aşarak Şam’ın izzetli topraklarına hicret eden ve hicret ederken de küçük çaplı bir servet harcayan Türkistan İslam Cemaati mücahitleri Afgan cihadında olduğu gibi, Suriye cihadında da etkin bir şekilde rol almaya devam ediyor

Doğu Türkistan ,Afganistan -Pakistan ve Suriye’de gerçekleştirdiği etkin operasyonları ile tanınan Türkistan İslam Cemaati Allah yolunda ki cihadına Suriye savaşının en başlangıcından bu güne kadar devam ediyor.

Ebu Zuhur’un Fethi Türkistan İslam Cemaati : Türkistan İslam Cemaati’nin medya merkezi İslam Awazı (Sesi) , Ebu Zuhur Havaalanının fethi için arapça bir beyanat yayınladı .

Bismillahirrahmanirrahim

Allah buyurmuştur ki: ‘Onlarla savaşın ta ki; Allah sizin ellerinizle onları azaplandırsın, onları rezil etsin, onlara karşı size yardım etsin ve mümin bir toplumun göğsüne şifa versin’ (Tevbe:14)

Allah Azze ve Celle’nin Türkistan İslam Cemaati’ndeki mücahid kardeşlerinize nusret ve fetih vermesiyle Ebu Zuhur havaalanının fethi gerçekleşti. Bu fethin tüm İslam ümmetine ve özellikle de Şam ehline mübarek olmasını temmeni ediyoruz. Biz bu sevinci sizlerle paylaşıyoruz, onlar bizdendir biz de onlardanız.

Bizler biliyoruz ki Nusayrilerin bu askeri havaalanlarından uçaklar gönderme suretiyle şehirlere attıkları varil bombalarıyla Şam ehli çok acılar tattı. Bunlar yüzünden Şam ehlinden olan pek çok müslüman aile, çocuk ve kadın can verdi. Biz, sizlerin İslam’da kardeşleriyiz. Şam topraklarındaki son karış toprağın Nusayri ve Rafizi pisliklerinden temizlenmesine kadar sizinle birlikte duracağız.

Allah’tan isteriz ki; bize hakkı savunmayı ve hak üzere kalmayı nasip etsin, ihlaslı olmayı ve şehit olmayı bize nasip etsin, bize yardım ve imkan versin. Çünkü cihad için iki seçenek vardır: Ya nusret ya da şehadet.

 

 

Ebu Zuhur’un Fethi Türkistan İslam Cemaati from Temel Sağlam on Vimeo.

Fua Suvag’ın Fethi – Türkistan İslam Cemaati :

 

 

Fua Suvag’ın Fethi – Türkistan İslam Cemaati from Temel Sağlam on Vimeo.

 

Han Tuman’ın Fethi – Türkistan İslam Cemaati :  Son 1 sene içerisinde Suriye ‘nin kuzeyinde birçok yerin fethini gerçekleştiren Türkistan İslam Cemaati, Fetih Ordusu’nun 1 hafta önce Haleb’in güneyindeki Han Tuman’a başlattığı operasyonlar kapsamında Cundul Aksa ile beraber Han Tuman’da Esad rejimine ağır darbe indirmişti.

Bu operasyon sürecince bir istişhad operasyonu gerçekleştirilmiş ve akabinde ingimasi timlerinin saldırısı ile Esad rejimi ağır darbe alarak bölgeden geri çekilmek zorunda kalmıştı

Esad rejimi ile Doğu Türkistanlı savaşcıların arasında gerçekleşen şiddetli çatışmaların görüntüleri ile devam eden videoda , Han Tuman’da öldürülen Şii milislerin üzerinden çıkan İran paralarının görüntüleri ise dikkat çekiyor .

 

https://drive.google.com/file/d/0Bx-4v-UgF2fHWTFETkt2OEpoV0E/view?usp=sharing

Harbut Nakkus’un Fethi – Türkistan İslam Cemaati : Son 1 sene içerisinde Suriye ‘nin kuzeyinde birçok yerin fethini gerçekleştiren Türkistan İslam Cemaati  Cundul Aksa ile beraber Hama kırsalında rejime karşı operasyon başlatmıştı .

Bu operasyon sürecinde 2 defa istişhad operasyonu düzenleyerek Esad rejimine ağır darbe indiren Türkistan İslam Cemaati , Hama kırsalındaki Harbut Nakkus beldesinin fethini gerçekleştirmişti.

Harbut Nakkus’un Fethi adlı video , Suriye’nin önde gelen isimlerinden Dr. Abdullah El Muhaysini’nin konuşma görüntüleri ve Doğu Türkistanlı savaşcıların operasyon öncesi hazırlık görüntüleri ile başlıyor .

 

Harbut Nakkus’un Fethi – Türkistan İslam Cemaati from Temel Sağlam on Vimeo.

Karakur ’un Fethi – Türkistan İslam Cemaati : ”Karakur’un Fethi” Türkistan İslam Cemaati mücahitlerinin operasyon öncesi hazırlıkları ile başlıyor .Sonrasında Esed Rejimi ile mücahitlerin çatışma görüntülerine ve bu çatışmalarda öldürülen Esad askerlerinin görüntülerine yer veriliyor .

Karakur’un fethi ile Esad rejiminin geride bıraktığı silahlar , tank ve zırhlı araçların görüntüleri ile devam eden video ,Cemaatin tevhid bayraklarını Karkur’a asma görüntüleri ile son buluyor

 

Kara Kur ’un Fethi – Türkistan İslam Cemaati from Temel Sağlam on Vimeo.

Mensure’nin Fethi – Türkistan İslam Cemaati :

 

Mensure’nin Fethi – Türkistan İslam Cemaati from Temel Sağlam on Vimeo.

Tahil Silolarının Fethi – Türkistan İslam Cemaati : Tahil Siloları’nın Fethi adlı video, Suriye’nin kuzeyinde yer alan Hama kırsalındaki Sahil Ğab Ovası’nın drone ile yukarıdan çekilmiş görüntüleri ve Doğu Türkistanlı savaşcıların operasyon öncesi hazırlık görüntüleri ile başlıyor .

Tahil Siloları’nın Fethi – Türkistan İslam Cemaati from Temel Sağlam on Vimeo.

Zeyzun’un Fethi – Türkistan İslam Cemaati :

 

Zeyzun’un Fethi – Türkistan İslam Cemaati from Temel Sağlam on Vimeo.

Halep’in İntikamı – Türkistan İslam Cemaati : Geride bıraktığımız Mayıs ayında Suriye’nin önemli şehirlerinden biri olan Halep , Rusya ve Esad tarafından ağır bir şekilde bombalanmış ve aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu yüzlerce sivil vatandaş hayatını kaybetmişti .

Halep’in İntikamı adlı video , Rusya’nın Halep’e gerçekleştirdiği bombardımanında hayatını kaybeden Müslümanların görüntüleri ile başlıyor . Doğu Türkistanlı savaşcıların Halep’in güneyine gerçekleştirmiş olduğu operasyon görüntüleri ile devam eden video , Arap bir mücahidin Han Tuman’ın fethini gerçekleştiren grublara övgüler düzerek söylediği neşitin görüntüleri ile son buluyor

 

Halep’in İntikamı – Türkistan İslam Cemaati from Temel Sağlam on Vimeo.

Ziyare’nin Fethi – Türkistan İslam Cemaati :

 

Ziyare’nin Fethi – Türkistan İslam Cemaati from Temel Sağlam on Vimeo.

Jisir Shughur’un Fethi – Türkistan İslam Cemmaati : ‘Cisr’uş Şuğur’un Fethi adlı video , operasyon öncesi Uygur mücahitlerin yapdıkları hazırlıkların ve Nusret Cephesi komutanlarından Şeyh Muhaysini’nin operasyon öncesi konuşmasının görüntüleri ile başlıyor

Daha sonrasında operasyon görüntüleri ile çatışmalarda yaralan Uygur mücahitlerin görüntülerine yer veriliyor. Cisr’uş Şuğur şehrine giriş ve yerel halkın sevinci görüntüleri ile devam eden video , Cemaatin komutanlarından Ensar’ın ve Suriyeli halk ile Türkistan İslam Cemaati mücahitleri arasındaki konuşmların görüntüsü ile son buluyor.

 

Jisir Shughur’un Fethi – Türkistan İslam Cemmaati from Temel Sağlam on Vimeo.

Ğab Ovası Operasyonu – Türkistan İslam Cemaati :

 

Ğab Ovası Operasyonu – Türkistan İslam Cemaati from Temel Sağlam on Vimeo.

Muhembil’in Fethi – Türkistan İslam Cemaati :

Muhembil’in Fethi – Türkistan İslam Cemaati from Temel Sağlam on Vimeo.

BU HABERLER DE VAR!

MISIR’DA ÇİN İSTİHBARAT UÇAKLARI ASKERİ HAVA LİMANINDA BEKLİYOR

5 Temmuz’da Çin istihbaratı ve Mısır istihbaratının ortak operasyonları sonucu. Öğrenci yurtları ve Ugur Türklerinin …

Çin İstihbaratından Mısır’da Uygurlara Operasyon

Çin Kominist Partisi ajanları Doğu Türkistan’lı Uygur Türklerini bastırıp sindirmek için dünyanın her yerine ajanlarını …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com