Çarşamba, 16 Ağustos 2017

Ortaköy saldırısıyla ilgili Kayseri Lojmanlarında Bir Kişi Gözaltına Alındı

İstanbul Ortaköy’deki gece kulübüne yılbaşı gecesi terör saldırısı düzenleyen DEAŞ’lı Abdulqodir Masharipov ile iltisakı bulunan kişilerle irtibatı olduğu değerlendirilen 1 kişi Kayseri’de yakalandı.

Gece kulübüne düzenlediği terör saldırısında 39 kişiyi öldüren DEAŞ’lı Abdulqodir Masharipov ile iltisakı olan şahıslarla irtibatı olduğu değerlendirilen Doğu Türkistan asıllı Mansuen Mijiti, Kayseri’de Uygur Türkleri’nin kaldığı eski devlet lojmanlarında yakalanarak gözaltına alındı. Mansuer Mijiti’nin kaldığı yerde yapılan aramalarda dijital materyallere el konuldu.

Zanlının, İstanbul’daki DEAŞ hücresiyle bağlantılı ve halen firarda olan bir zanlıyla irtibat halinde olduğu da ifade edildi..

http://www.milliyet.com.tr/ortakoy-saldirisiyla-ilgili-kayseri-kayseri-yerelhaber-1791598/http://www.takvim.com.tr/guncel/2017/01/21/kanli-ortak

 

DOĞU TÜRKİSTAN ASILLI MANSUEN MİJİTİ, KAYSERİ’DE UYGUR TÜRK’LERİNİN KALDIĞI ESKİ DEVLET LOJMANLARINDA YAKALANARAK GÖZALTINA ALINDI.

 

Doğu Türkistan Bülteni / HABER MERKEZİ

 

BU HABERLER DE VAR!

Çin İstihbaratından Mısır’da Uygurlara Operasyon

Çin Kominist Partisi ajanları Doğu Türkistan’lı Uygur Türklerini bastırıp sindirmek için dünyanın her yerine ajanlarını …

Mısır El Ezher ve Al Fajr Üniversitelerinde Uygur Türklerine Baskın

Mısır’da El Ezher ve Al Fajr Üniversitelerinde öğrenim gören Doğu Türkistan Uyruklu Uygur Öğrencilerin bir …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com