Pazartesi, 26 Haziran 2017

Ortaköy saldırısıyla ilgili Kayseri Lojmanlarında Bir Kişi Gözaltına Alındı

İstanbul Ortaköy’deki gece kulübüne yılbaşı gecesi terör saldırısı düzenleyen DEAŞ’lı Abdulqodir Masharipov ile iltisakı bulunan kişilerle irtibatı olduğu değerlendirilen 1 kişi Kayseri’de yakalandı.

Gece kulübüne düzenlediği terör saldırısında 39 kişiyi öldüren DEAŞ’lı Abdulqodir Masharipov ile iltisakı olan şahıslarla irtibatı olduğu değerlendirilen Doğu Türkistan asıllı Mansuen Mijiti, Kayseri’de Uygur Türkleri’nin kaldığı eski devlet lojmanlarında yakalanarak gözaltına alındı. Mansuer Mijiti’nin kaldığı yerde yapılan aramalarda dijital materyallere el konuldu.

Zanlının, İstanbul’daki DEAŞ hücresiyle bağlantılı ve halen firarda olan bir zanlıyla irtibat halinde olduğu da ifade edildi..

http://www.milliyet.com.tr/ortakoy-saldirisiyla-ilgili-kayseri-kayseri-yerelhaber-1791598/http://www.takvim.com.tr/guncel/2017/01/21/kanli-ortak

 

DOĞU TÜRKİSTAN ASILLI MANSUEN MİJİTİ, KAYSERİ’DE UYGUR TÜRK’LERİNİN KALDIĞI ESKİ DEVLET LOJMANLARINDA YAKALANARAK GÖZALTINA ALINDI.

 

Doğu Türkistan Bülteni / HABER MERKEZİ

 

BU HABERLER DE VAR!

Doğu Türkistan’lı Ailelere Fetö’cü İnternational Tuzak.

Fettullahçı Terör Örgütü yıllardır açmış olduğu okulları vasıtası ile Çin’ Kazakistan, Türkiye, Malezya, Endonezya, Pakistan …

Çin, Müslüman 40 Uygur’u islam dini eğitimi vermek ve almak suçundan tutukladı.

Pekin’ın işgalı altındaki Doğu Türkistan’a atadığı Çin şövenisti Hitayist ÇKP genel Sekreteri Çin Çüenggu ülkede …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com