Pazar, 20 Ağustos 2017

Kominist Çin resmen İslâm’a savaş açtı

Zalim Çin rejimi, Uygur Müslümanlarının İslâm inancını hedef alan bir dizi zulüm zincirini uygulamaya başladı

Çin, Doğu Türkistan’da İslâm’a karşı mücadele kapsamında Müslümanlara yeni yasaklar ve uygulamalar getiren 15 maddelik bir düzenleme yapıldı. Ülkede ifade özgürlüğünün ihlalinin meşru hale getirilmesi için yapılan düzenleme maddeleri hakkında çok fazla detay verilmedi. Çin hükümetinin, Doğu Türkistan’da “artan tehditlere” (!) karşı başlattığı kampanyanın devamında bölgede baskı altında yaşam mücadelesi veren Müslümanlara yeni yasaklar getiren yeni yönetmeliğini yayınladı.

DEVLET TELEVİZYONU İZLEMEK zorundalar!

Yarın (1 Nisan Cumartesi) yürürlüğe girecek olan düzenlemede, Müslümanların peçe ve sakal dâhil olmak üzere, devlet televizyonunu izlemeyi reddetme ya da devlet radyosunu dinlemeyi reddetme ve çocuklarına dinlettirmemeyi yasakladı. Baskıcı rejim, İslami hareketleri “aşırılık yanlısı tezahürler” olarak nitelendirmeye başladı. Doğu Türkistan’da kırsal kesimlerde güvenlik ve gözetim önlemleri artırılarak bölgeye binlerce ağır silahlı polis konuşlandırıldı. Çin işgal güçleri Doğu Türkistan’da büyük bir kara propaganda mitingi düzenledi. Hükümetin “aşırılık” olarak gördüğü, günlük yaşamın çeşitli yönlerini kapsayan 15 maddelik öğe veya davranış listesinde neredeyse İslâmi yaşamın tüm özellikleri yer aldı.

EVLİLİK, CENAZE VE MİRASTA İSLÂMİ KURALLAR YASAK

Irkçı yönetmelik uyarınca, evlilik ya da boşanma ya da başkalarının düğün, cenaze törenlerine ve miraslara karışmak için yasal işlemler yerine İslâm şeriatına başvurmak “aşırı” (!) görülerek yasaklanmış eylemler kapsamında. Diğer işlemler arasında, aile planlaması politikalarının uygulanmasına müdahale etmek veya sabote etmek ve ulusal kimlik kartlarına, ev kayıt defterlerine veya Çin para birimine kasıtlı olarak zarar vermek…
Baskıcı Çin rejimi, işgal altında tuttuğu Doğu Türkistan’daki Müslümanların hayatını daha da zorlaştıracak yeni 15 maddelik yönetmeliği yarın uygulanmaya başlayacak. Müslümanları “artan bir tehdit” olarak gören rejimin hazırladığı İslâm düşmanı mevzuata göre evlilik, boşanma, düğün, cenaze törenleri ve miras konusunda İslâm’a başvurmak yasak; “helal” kavramını kullanmak yasak; İslâmi içerikli yazılı veya görsel her türlü yayın, mağaza ismi yasaklanıyor. Ayrıca halka açık yerlerde peçe takan hanımların derhal işgal güçlerine ihbar edilmesi şartı da korkunç maddeler arasında.

HELAL KAVRAMINI KULLANMAK YASAK

İslâm düşmanlarının hazırladığı mevzuata göre, gıda ile ilgili olmayan bölgelerde Helal kavramının uygulanması da aşırı bir eylem olarak kabul edilecek. Yeni yönetmelik ile İslâmi içerikli yayın, basım, dağıtım, satış, üretim, video, mağaza gibi her türlü eylem yasaklanıyor. Aile planlaması politikasının uygulanmasına engel teşkil edilme sayılan çocuk doğum sayısı da başka bir ceza sebebi. Halka açık yerlerde, toplu taşıma, tren istasyonları, havaalanları gibi kamuya açık alanlarda peçe takan kadınların derhal emniyet güçlerine ihbar edilmesi gerektiği de maddeler arasında. (Milli Gazete)
Doğu Türkistan Bülteni / HABER MERKEZİ

BU HABERLER DE VAR!

FETÖ, Kayseri Polis Lojmanlarında,Seyit Tümtürk ile EURO dağıtmış

Fethullahçı Silahlı Terör Örgütü sanıklarının avukatlığını yapan Hakyolcu avukat Mesut Yıldız ile HAKYOL, FETÖ bağlantısı ortaya çıktığı …

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com