Pazar, 20 Ağustos 2017

Doğu Türkistan’dan Ses Kaydı Geldi: Perişan durumdayız

Doğu Türkistan’ıın Hoten vilayetine bağlı Guma İlçesinde30 Mart 2017 Perşembe günü binlerce işgal asker ve polisi ile kuşatılarak askeri operasyon yapıldı. O esnada bir Uygur Türkü Türkiye’ye ses kaydı gönderdi.

”Allah’ın Selami üzerinize olsun. Ben Guma’da yaşayan ve ticaret ile uğraşan yakınlarımdan aldığım bazı bilgileri size iletmek istiyorum.  Bu bilgileri haber siteniz aracılığı ile Türkiye ve dünya kamu oyuna duyurmanızı istiyorum. Artık.saklanacak ve çekinilecek bir durum ortada kalmadı. Bunun özellikle belirtmek istiyorum. Sonuç ne olursa olsun,bu vahşetin duyurulmasını özellikle talep ediyorum.

30 Mart 2017 Perşembe günü sabah saatlerinden itibaren Guma ilçesi genelinde, ilçe merkezi ,kentler(Dadüy ve Şovdüy  adı ile Çinlilerin zorla dayattıkları Çince idari birim isimleri) köyler dahil olmak üzere ilçeye bağlı bütün yerleşim birimleri  binlerce Çin asker ve polisinin katıldığı genel arama ve tarama operasyonu gerçekleştirildi.Çin Polis ve askerleri evlere zorla girerek evleri ve müştemelatını didik didik aradılar.

Evde bulunan Kur’ani kerim,dini kitap,Cd. Görüntülü ve sesli ner türlü materyelle ile Seccade,takke gibi dini içerikli bütün eşyalara el koyarak meydanlara yığdılar. Bundan başka evlerde  yaşayan Hanımların bütün giyim eşyalarını toplayıp kendilerine göstermelereni istemişler.Uzun Palto,Manto Abaye,baş örtüsü ve şal gibi kıyafetlere el koymuşlar. Etekelerin ise boylarını   ölçmüşler ve diz altından uzun olanları makasla keserek kısaltarak iade etmişler.

Kabul etmeyenlerin eteklerine el koydukları gibi kendilerine ağır para cezası kesmişler ve direnenleri tutuklamışlar. Çin asker ve polisleri bu arama ve tarama operasyonlarında el koydukları hanımların kıyafetlerini  de  yine meydanlarda yığmışlar. Daha sonra evleri aranan ve arama işlemleri biten bütün ahaliyi evde kimsenin kalmasına izin vermeden kitap ve eşyaların yığıldığı meydanlara toplamışlar. Benim Ablamı tehdit etmişler ve kızlarını tartaklamaya yeltenmişler. Herkesin eline birer yazılı kağıt tutuşturmuşlar .Kağıtta şunlar yazılı imiş  ; “ Biz evlerinizde bulunan yasa dışı kitap ve giyim eşyalarına el koyduk.

Eğer bizim aldıklarımızdan başka sakladığınız  kitap ve tesettürlü giyim eşyaları varsa, gizlediğiniz yerden en  kısa zamanda çıkarıp  01 Nisan Çumartesi gününe kadar teslim edeceksiniz. Daha sonra biz tekrar daha ayrıntılı olarak evlerinizi barklarınızı aramaya tabi tutacağız.Bu aramalarda gizlediğiniz bu eşyaları bulursak yeni yürürlüğe konan “Aşırı Dinci Akımlar ve Terörle Savaş Yasaları” gereğince terör suçlusu olarak tutuklanacak ve ağır para cezasına çarptırılacaksınız.” Şeklinde tehdit etmişler.

Kur’ani Kerim,Dini Kitap ve materyaller ile Tesettürlü Kıyafetler Meydanlarda Yakılarak imha ediliyor
Çin Polis ve askerleri evlerden zorla el koyarak topladıkları Kur’ani kerim,dini kitapalar.dini içerikli materyaller ile tesettürlü kıyafetleri meydanlarda ateşe verdiler ve bunları yakarak imha ettiler.

Ticari Eşyalarını başka Kente Kaçırımışlar
Benim yakınlarımın  Guma’da Türkiye menşe’ili tekstil mamulleri ile  Türkiye modeli tesettürlü kıyafetler satan dükkanı vardı. Dükkanı de basmışlar ve aramaya tabi tutmuşlar. Eşyalara el koyarak götürmek istemişler.Yakınımın  Hükümette tanıdığı  bir tanıdığını aracı koyarak mallarını kurtarmış ve  onun  tavsiyesi üzerine derhal başka bir kenete naklederek mallarını kurtarabilmiş.

Doğu Türkistan’da Çin  Baskı ve Zulmü  Kemiğe Dayanmış 
Benim Kardeşlerim ve bir çok yakınım Guma’da yaşamaktadır.Dün bu yakınlarım bu şom haber ve bilgileri bana iletti. Guma’da durum bu kadar çok ağır derecede ve  vaziyette imiş. Bu vaziyet olağan değil ve anormal. Derdimiz çok çok fazla. Bunları duyunca ailece büyük bir Üzüntü ve istirap içindeyiz. Ben bütün bu haber ve bilgileri ileride orada yaşayan yakınlarıma gelebilecek olumsuz sonuçlarını de göz önüne alarak size iletmek istedim. Doğu Türkistan’da Çin baskı zulmü artık  kemiğe dayanmış, Başka çaremiz de yok. Çok perişan bir durumdayız. Allah yardımcımız olsun. Amin.
Bu son yasanın yayınlandığı Hoten Vilayeti Kurumsal internet adresini size yolluyorum.Bu sitede bu yasa Uygurca olarak yayınlanmış. Bundan yararlanabilirsiniz.

Allah Bizim ve Tüm Müslümanların yar ve yardımcımız olsun.” (Yeni Akit)

 

Doğu Türkistan Bülteni / HABER MERKEZİ

 

BU HABERLER DE VAR!

FETÖ, Kayseri Polis Lojmanlarında,Seyit Tümtürk ile EURO dağıtmış

Fethullahçı Silahlı Terör Örgütü sanıklarının avukatlığını yapan Hakyolcu avukat Mesut Yıldız ile HAKYOL, FETÖ bağlantısı ortaya çıktığı …

Çin Ajanları, Mısır’da ki Çin Konsolonsluğunda Sisi’nin ajanları ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Çin istihbaratı askeri uçakla, Mısır Askeri havalimanına gelmiş ve 4 Temmuz’da Mısır istihbaratı ve yüzleri …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com