Pazartesi , Mayıs 21 2018

Çin, Türkistan İslam Partisi’ni bitirmek için Suriye savaşına dahil oluyor.

Çin, Doğu Türkistan’da ki soykırımına devam edebilmek , yer altı ve yer üstü zenginliklerini daha fazla sömürebilmek için Uygur Türklerini durdurmaya Suriye’ye geliyor. Çin bu amacına ulaşabilmek için Suriye savaşına dahil oluyor. 

Çin her ne kadar Suriye savaşında uzun bir zamandır cephe arkasında rol alsa da bunu kabul etmemiş ve sinsice arka planda olmayı tercih etmişti. Bu durum zaman zaman basına yansısa da Çin sessizliğini korumuştu. Çin artık sessizliğini bozarak Suriye savaşına dahil olduğunu ilan etti. 

Suriye’de aktif rol alan Türkistan İslam Cemaati 20 bini aşkın savaşçısıyla Suriye cihadının ilk günlerinden beri Suriye’de Allah cc yolunda savaşıyor ve Çin, Uygur Türklerinin bu savaş tecrübesinden korkuyordu.

Komünist Çin, Uygur Türklerinin Suriye cihadından edindiği bu tecrübelerle bir gün Doğu Türkistan’a dönmelerinin önünü almak için Suriye savaşına dahil oluyor.

Çin Doğu Türkistan’da ki baskı ve zulmünü daha rahat yapabilmek için Suriye savaşına dahil oluyor.

Çin süper güç olma yolundaki tek engel olarak gördüğü Uygur Türklerini zayıflatmak için Suriye savaşına dahil oluyor.

Çin, şunu iyi bilmelidir ki. Damarlarına nüfus ettik inşaallah sonu yakın. Doğu Türkistan’ı  gerçek sahipleri Uygur Türklerine teslim edene kadar rahat uyku uyuyamayacak. Her birimiz şehit olsak da çocuklarımızı geleceğin savaşçıları olarak yetiştiriyoruz. İnşaallah Doğu Türkistan topraklarına Allah azze ve celle’nin dini islam olana kadar  komünist Çin ile savaşacağız.

Geri döneceğiz… silahlandık geleceğiz… Türkistandan Süreceğiz…

###

Suriye’nin başkenti Şam’da görevli Çin Büyükelçisi Şi Tsanzin, Çin’in Suriye sürecine aktif katılım zamanı geldiğini söyleyerek, “Suriye’deki yıkıcı ihtilaflar ardından Çin’in bu ülkenin geleceğinde daha aktif rol oynamasının zamanı geldiğini düşünüyoruz. Suriye’nin yeniden inşa edilmesinde bu ülkenin yasal yönetimiyle işbirliği yaparak her geçen günle daha ciddi katkıda bulunacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Suriye konusunda uluslararası alanda Rusya ile birlikte hareket eden Çin, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’nde Suriye ile ilgili 7 kritik oylamada, genelde çekimser oy kullanmıştı.

Ferganali YAKUP

 

Doğu Türkistan Bülteni / HABER MERKEZİ

 

Bu Haberler de var

Suriye’de mücahitleri bekleyen büyük tehlike.

Suriye’de görevden alınan komutanlar, ellerindeki eski güçleri de kullanarak, Suriye’de ki muhacir mücahitleri CİA Projesi …

Taliban-Türkistan İslam Partisi Ortak Operasyonu, Milli Orduyu Sarstı

Cihat yanlısı Uygur Türkleri tarafından kurulan Türkistan İslam Partisi, Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketiyle birlikte …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com