Pazartesi , Haziran 18 2018

ÇİN VE RUSYA ARASINDAKİ DOSTLUĞUN HAKİKATI

Son yıllarda dünyada gelişen olaylar neticesinde Çin ile Rusya arasındaki diplomatik ilişkiler güçlendi. Daha önceden de İslam’a karşı savaşta birlikte hareket etmişler ve sonra komünistlik çatısı altında birleşmişlerdi.

Böylece dünün düşmanları bugünün dostları oldu. Rusya’nın geçmişte Çinin bazı yerlerini ele geçirmiş olmasını ve Çin’in kuzey sınırlarındaki anlaşmazlığını unutmayalım.

Rusya ki; karanlık tarihinde Kafkasya, kırım ve Bati Türkistan’da milyonlarca Müslümanın öldürülmesi vardır. İşte bu Rusya elini öğrencisi Çin’in elinin üstüne koymuştur. O Çin ki: komünistlik dersini iki Yahudi olan ‘Lenin’ ve ‘Stalin’den almıştır.

O Çin ki; 66 yıldır Türkistan Müslümanlarına her türlü acıyı göstermiştir. Müslümanların katli ve sürülmesi için çalışmaktadır. Özellikle de âlimlerin. Ta ki Türkistan topraklarında âlim bırakmayana kadar. Mescidleri domuz çiftliklerine döndürdü. O Çin ki: Arakan

Müslümanlarına karşı Budist Burma hükümetine yardım etti, Afgan ve Pakistan hükümetlerine de oralardaki muvahhid Müslümanlara karşı çok büyük maddi yardımlarda bulundu. Bugün de mücahidlere karşı Suriye tağutunun yanında yer alıyor.

Afganistan İslam Emirliği’nin fecri doğmaya başlayıp Dünyanın her tarafından mücahidler tek cemaat halinde toplanmaya başlamış ve on küsur yıl savaştan sonra Afganistan kendi ayakları üstünde durmuştu. Kafkas cephesinde Rusların uğradığı hezimet sonrasında Ruslar günden güne geriliyordu.

Afganistan’da toplanan gruplar arasında 990 yılında Şeyh Zeydun Yusuf (rahimehullah) ın Doğu Türkistan’da tağut Çin ile cihad etmek için kurduğu ‘Türkistan İslam Cemaati de vardı.

1997’de Şeyh Ebu Muhammed Türkistani İslam Emirliği topraklarında cemaati tekrardan düzenlemiştir. Müslümanların zayıflarına musallat olmuş olan kafirlerle cihad için mücahidleri hazırladı. Mücahidlerin hedefi, kendi topraklarını işgal eden komünist Çin’di. bütün bunlar Çin ve Rusya’yı bir araya getirip yol arkadaşı yaptı.

Bu iki devlet Tacikistan, Özbekistan, Kazakistan ve Kırgızistan ile beraber ‘Şangay İşbirliği Örgütü’nü kurdu. Birbirlerine lojistik destek sağlayarak ve istihbarat paylaşımı yaparak mücahidlerle mücadeleye başladılar.

Çin, mücahidlerin Afganistan’a geçme korkusundan Doğu Türkistan’ın güney sınırlarına asker yığdı. İş İslam’ın yükselmesi ve Müslümanların birleşmesi oldu mu tüm düşmanlıklar ve ayrılıklar bir kenara bırakılır, düşman düşmanıyla Müslümanlara karşı birlik olur. İşte bu Rusya’nın tarihsel düşmanı Çin ile olan dostluğunun gerçek sebebidir. İslam’ın nuruna karşı kutup ayısıyla kızıl ejderha birleşmişler.

Allah Teala şöyle buyurmuştur:

‘Onlar ağızlarıyla Allah’ın nurunu söndürmek istiyorlar. Allah ise nurunu tamamlamaktan

başka bir şeye razı olmaz.’ (Tevbe:32)

“Onları birlik sanırsın, oysa kalbleri birbirinden ayrıdır.”(Haşr:14)

Kaynak : İslam Awazı Medya Merkezi… Çeviri haber

 

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

Bu Haberler de var

CİA-FETÖ 2018 Küresel Cihad Projesi.

CİA 2018 yazına girmeden ‘’Dünya Uygur Kurultayı (DUK) öncülüğünde Küresel Cihad başlatmak için düğmeye bastı. …

AMERİKAN AJANI RABİA KADİR İTİRAF ETTİ. 10 YILDIR AMERİKAN İSTİHBARATI İLE ÇALIŞIYORUZ.

UYGUR AJAN RABİA KADİR, BİZ AMERİKAN NATİONAL DEMOKRATİC INSTİTUTE (NDI) İLE BERABER ÇALIŞIYORUZ !!! 20-30 …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com