Pazartesi , Haziran 18 2018

Doğu Türkistan’da Çin Katliamı : 70 Şehit

Çin ordusu Doğu Türkistan’ın Artuş bölgesinde büyük ve kanlı bir katliama imza attı. Şehirlerarası futbol müsabakasına katılmak için gelen taraftarların üzerine rastgele ateş açması sonucu, 70 Uygur gencinin öldüğü ve birçoğunun da yaralandığı bildirildi. Uygur Haber Merkezi’nin aktardığına göre, olay bölgesinden geldiği belirtilen bir görgü tanığı katliamı şöyle anlatıyor; “Kaşgar’a bağlı Artuş İlçesinin Bostan kentinde her yıl bu günlerde geleneksel bir futbol müsabakası yapılıyordu.

Bu yıl da, geçtiğimiz hafta sonu bu turnuva gerçekleştirildi. Müsabaka sona erdikten sonra bu kente değişik yerlerden gelen futbolseverler, toplu şekilde evlerine dönerlerken Çin işgal polisleri ile Uygurlu taraftarlar arasında bilinmeyen bir nedenle tartışma çıktı.

Bu tartışma daha sonra çatışmaya dönüştü. Olay mahalline takviye olarak gelen Çin işgal ordusu askerleri, Uygurlu gençlerin üzerine ateş açarak 70 kişiyi katletti, yüzlercesini de yaraladı.” Görgü tanıkları, Kaşgar bağlantılı ana yollarda çokça kan izlerine rastladıklarını ifade ettiler. Çin işgal yönetimi takviye için, Çin’in Hinen bölgesinden hava yolu ile özel donanımlı özel harekât birlikleri sevk ettikleri bildirildi.

Kaşgar ve civar bölgelerdeki ordu güçlerinin olayları bastırmada yetersiz kaldığını ve bu nedenle Çin’den özel birlikler sevk edildiğini açıkladılar. ÇİN AJANSLARI DOĞRULADI! Hon Kong merkezli medyanın ajans haberlerine dayanarak verdikleri bilgilere göre; 14 Şubat 2017’de Hoten’in Guma ilçesinde meydana gelen bıçaklı saldırı olayını bahane eden Çin işgal yönetimi, bu bölgeye özel birlikler gönderdi.

Mart ayının başından itibaren, Doğu Türkistan’ın Çin işgaline karşı en çok direniş gösteren, Uygur Türklerinin ezici çoğunluğunu oluşturan Doğu Türkistan’ın Aksu, Kaşgar, Yarkent, Artuş ve Hoten bölgelerine büyük miktarda özel eğitimli ve donanımlı özel birlikler sevk edildiği açıklandı. Öte yandan Çin yönetimi, bu ve buna benzer olaylarda her zaman gösterdiği sessizlik ve suskunluğunu sürdürmeye devam ediyor. Çin, Doğu Türkistan’a uluslararası medyanın ve bağımsız gözlemcilerin gitmesine izin vermiyor. Olaylar hakkındaki bilgilere de katı sansür uyguluyor. (Yeni Akit) 

 

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

 

Bu Haberler de var

CİA-FETÖ 2018 Küresel Cihad Projesi.

CİA 2018 yazına girmeden ‘’Dünya Uygur Kurultayı (DUK) öncülüğünde Küresel Cihad başlatmak için düğmeye bastı. …

AMERİKAN AJANI RABİA KADİR İTİRAF ETTİ. 10 YILDIR AMERİKAN İSTİHBARATI İLE ÇALIŞIYORUZ.

UYGUR AJAN RABİA KADİR, BİZ AMERİKAN NATİONAL DEMOKRATİC INSTİTUTE (NDI) İLE BERABER ÇALIŞIYORUZ !!! 20-30 …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com