Çarşamba , Nisan 25 2018

Esed’in Korkulu Rüyası; Türkistan İslam Cemaati Hama’ya İntikal Etti

Türkistan İslam Cemaati eski Fetih ordusu bileşenlerinin bir araya getirilmesi çalışmaları çerçevesinde Hama’da operasyonlara katıldı.

Suriye savaşındaki en eski gruplardan birtanesi olan Türkistan İslam Cemaati’de Hama’daki savaşa katıldı.

27 yıllık bir savaş tecrübesine sahip olan Türkistan İslam Cemaati, Doğu Türkistan ve Afganistan ‘da  olduğu gibi 2012 ‘ den bu yana Şam cihadında da en ön safta savaşmaya devam ediyor .

Suriye’deki ribat noktalarının birçoğunda savaçcısı bulunan Türkistan İslam Cemaati, son 2 sene içerisinde Cisr eş Şuğur  ve İdlip gibi stratejik öneme sahip yerlerin fethinde kilit rol oynamış ve  Esad rejimi için  kaynak bakımından önem teşkil eden Zeyzun elektrik santralini ele geçirmişti .

Şam sahasında göstermiş olduğu bu fedakarlıklar ile müslümanların sevgisini bir kez daha kazanan Türkistan İslam Cemaati, Suriye halkı tarafından da çok sevilmiş ve halk tarafından mücahitlerine ”Şehadet Aşıkları” ismi verilmişti.

Son aylarda Esad Rejimi ile Heyet Tahrir’uş Şam arasında yoğun çatışmaların yaşandığı Hama bölgesindeki savaşa IŞİD’inde dahil olması ile birlikte büyük cepheler açılırken, diğer muhalif gruplar ise Heyet Tahrir’uş Şam’a bölgede destek vermek ve eski oluşum olan Fetih ordusu yapılanmasını oluşturmak için bölgeye intikal etmeye başlandı.

Bölgede çatışmalar devam ederken Türkistan İslam Cemaatide operasyona çıkarken çekilen görüntülerini yayınladı.

 

İslah HABER 

 

 

Doğu Türkistan Bülteni / HABER MERKEZİ

 

Bu Haberler de var

Suriye’de mücahitleri bekleyen büyük tehlike.

Suriye’de görevden alınan komutanlar, ellerindeki eski güçleri de kullanarak, Suriye’de ki muhacir mücahitleri CİA Projesi …

Taliban-Türkistan İslam Partisi Ortak Operasyonu, Milli Orduyu Sarstı

Cihat yanlısı Uygur Türkleri tarafından kurulan Türkistan İslam Partisi, Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketiyle birlikte …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com