Pazartesi , Mayıs 21 2018

İkinci Çin Seddi’ni inşa ederek Türkistan İslam Partisi’ni durduramayacaklar.

Çin işgal yönetimi altındaki Doğu Türkistan sınırlarının güvenlik önlemleri kapsamında duvarla örülecek 

Çin işgali altındaki Doğu Türkistan sınırlarının güvenlik önlemleri kapsamında duvarla örüleceği medya gündemindeki yerini aldı. Çin bu şekilde Türkistan İslam Partisi’nin Doğu Türkistan’a sızmasını önlemeye çalışıyor. Bilindiği gibi Türkistan İslam Partisi Doğu Türkistan’lı Uygur Türklerinden oluşmuş Afganistan’da 15 bin, Suriye’de 25 bin ve dünya genelinde sayıları 50 bini bulan merkezi Afganistan ve Suriye’de bulunan cemaatdir.

Türkistan İslam Partisinin çakacağı kıvılcımı bekleyen yüz binlerce Uygur Türkü, Kominist Çin’in en büyük korkusu.

Çin her ne kadar bu korkusunu gizlemeye çalışsa da aldığı vahşi önlemler, Çin seddi’nin yeniden inşaası. Çin seddi’nin yeniden inşası diyoruz çünkü Çin seddi’ni ancak ondan daha büyük ve daha sağlam bir duvarla koruyabilirsin.

Çin Komünist Partisi işgali altındaki Doğu Türkistan sorumlusu Şöhret Zakir Çin sınırında oluşturulacak duvar hakkında Komünist Parti’nin bölgesel yıllık toplantısında bilgi verdi. Zakir: “Biz bölgede hiçbir boşluk ve kör nokta bırakmamak için elimizden gelen en iyi çabayı gösteriyoruz. Amacımız bölgedeki önemli noktaları güven altına almak.” dedi. 2017 yılında bölgedeki güvenliğin sağlandığını ve halkın daha güvenli hissettiğini ileri süren Zakir, Türkistan İslam Partisi’nin bölgede eylemler yapmasını engellemeye devam edeceklerini vurguladı.

Yeni Çin Seddi geçtiğimiz yıl Çin Devlet Başkanı Xi Jinping’in yıllık hedefler konuşmasında da dile getirilmişti. Çin’in güvenlik politikasına ismini veren “Demir Çin Seddi“nin sınırlarda inşa edilmesi gerektiğini Çinli yasa koyucular önünde dile getirmişti.

Doğu Türkistan’da, Chen Quanguo’nun 2016 Ağustos’unda göreve gelmesi ile beraber güvenlik önlemleri noktasında akıl almaz uygulamalar hayata geçirildi. DNA testlerinden kişisel telefonların anlık takibine, yüz tanıma sistemli kameralardan evinize zorla misafir edilen Komünist Partisi görevlilerine kadar bu tür uygulamalar ile  toplum güvenlik bahanesi ile gözaltında tutuldu. Ayrıca Uygur olmak, Türkiye gibi Müslüman ülkelere gitmek, dini ibadette bulunmak gibi özelliklerin potansiyel suçlu profilini oluşturduğu ülkede bu özelliklere sahip olan kişiler “eğitim kampları” adı altında yargı önüne çıkmadan hapsedildi.

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

 

Bu Haberler de var

CİA-FETÖ 2018 Küresel Cihad Projesi.

CİA 2018 yazına girmeden ‘’Dünya Uygur Kurultayı (DUK) öncülüğünde Küresel Cihad başlatmak için düğmeye bastı. …

AMERİKAN AJANI RABİA KADİR İTİRAF ETTİ. 10 YILDIR AMERİKAN İSTİHBARATI İLE ÇALIŞIYORUZ.

UYGUR AJAN RABİA KADİR, BİZ AMERİKAN NATİONAL DEMOKRATİC INSTİTUTE (NDI) İLE BERABER ÇALIŞIYORUZ !!! 20-30 …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com