Pazartesi , Mayıs 21 2018

Süresiz Açlık Grevindeki bayanlar çocuklarına da yemek vermeyi reddediyor…

Hatay Göç İdaresinde tutulan Süresiz Açlık Grevindeki Uygur Türkleri ile aileleri aracılığında bir görüşme yaptık. Sahte belgelerle Tacikistan’a teslim edildiğini düşündüğümüz İzbuddin ve zubayyir isimli iki Uygur Müslüman için Hatay Geri Gönderme Merkezindeki görevlilerin iddiası ‘’ İzbuddin ve zubayyir’i uçak ile İstanbul’a gönderdik’’.

Doğu Türkistanlı İzbuddin ve zubayyir İstanbul’da ki Uluslar arası Havalimanlarından Tacikistan’a teslim edilmiş olabilir mi ? neredeler ? 

Doğu Türkistan STK’ları İstanbul Valiliği ve İstanbul Göç İdaresi Müdürlüğünden açıklama bekliyor.

İstanbul Valiliği ve İstanbul Göç İdaresi Müdürlüğünden Doğu Türkistan’lı İzbuddin ve zubayyir’in Tacikistan’a teslim edilip edilmediği konularında Doğu Türkistan Sivil Toplum Kuruluşları bir açıklama bekliyor.

Sahte Tacikistan belgeleri ile Tacikistan üzerinden Çin’e teslim edilmek istenen Doğu Türkistan’lı beş kişilik Tursun ailesi (iki hanım, iki çocuk ve Tursun) 21 Şubat Çarşamba günü koğuşundan alınacağı söylenen aile, Doğu Türkistan’lı Uygur Müslümanların yapmış olduğu Süresiz Açlık Grevinin etkisinden mi bilinmez şimdilik koğuşta akrabalarının yanında zindanda da olsa güven içerisinde. An itibari ile Tacikistan üzerinden Çin’e gönderilmedi.

Süresiz Açlık Grevindeki bayanlar çocuklarına da yemek vermeyi reddediyor…

Hatay Geri Gönderme Merkezi personelinin ve tutuklu erkek Uygur Türklerinin ikna çalışmaları da fayda vermedi ve 72 saattir 33 çocuk yemek yemedi ve zorunlu olarak açlık grevine ailelerinin yanında iştirak etmek zorunda kaldı.

Son aldığımız net bilgiye göre Hatay Geri Gönderme Merkezinde toplam 79 Doğu Türkistan’lı Uygur Türkü bulunuyor. Bunların 22’si bayan, 19 Erkek ve 38 çocuklerdan oluşuyor. Bu çocukların 5 tanesi de bir yaşını doldurmamış bebek.

 

Doğu Türkistan Bülteni / HABER MERKEZİ

 

Bu Haberler de var

CİA-FETÖ 2018 Küresel Cihad Projesi.

CİA 2018 yazına girmeden ‘’Dünya Uygur Kurultayı (DUK) öncülüğünde Küresel Cihad başlatmak için düğmeye bastı. …

AMERİKAN AJANI RABİA KADİR İTİRAF ETTİ. 10 YILDIR AMERİKAN İSTİHBARATI İLE ÇALIŞIYORUZ.

UYGUR AJAN RABİA KADİR, BİZ AMERİKAN NATİONAL DEMOKRATİC INSTİTUTE (NDI) İLE BERABER ÇALIŞIYORUZ !!! 20-30 …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com