Çarşamba , Mart 21 2018

Taliban-Türkistan İslam Partisi Ortak Operasyonu, Milli Orduyu Sarstı

Cihat yanlısı Uygur Türkleri tarafından kurulan Türkistan İslam Partisi, Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketiyle birlikte düzenlediği bir operasyonu gösteren yeni bir video yayınladı.

Videonun nerede çekildiği belirtilmese de görüntülerde yer alan yerel halkın dış görünüşü operasyonun Afganistan’ın kuzeyinde düzenlendiği izlenimi veriyor.

Operasyonda Kabil Hükumetine bağlı Afgan Milli Ordusunun dağlık alanlarda askeri üslerinin Taliban ve Türkistan İslam Partisi üyelerince ele geçirildiği kaydedildi.

Videoda cihat yanlılarının en az iki düzine Milli Ordu askerini öldürdüğü veya ele geçirdiği, bunun yanı sıra büyük ölçekli silah ve mühimmat elde ettiği görüldü.

Afgan Milli Ordusu, ülkeyi 2001 yılından bu yana işgal altında tutan ABD öncülüğündeki NATO güçleriyle birlikte çalışıyor.

Taliban-Türkistan İslam Partisi ortak operasyonunda Afgan Milli Ordusundan çok sayıda ABD-yapımı Humvee askeri araç da ganimet olarak alındı.

Cihat yanlıları ele geçirdikleri ABD jeeplerini sonraki saldırılarda kullanırken görüntülendi.

Afganistan merkezli Türkistan İslam Partisi Çin ve Suriye’de de faaliyet gösteriyor. Örgüt, Afganistan İslam Emirliğine biatlı gruplar arasında yer alıyor. Kaynak : Asya’nın Sesi

 

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

 

Bu Haberler de var

CİA-FETÖ 2018 Küresel Cihad Projesi.

CİA 2018 yazına girmeden ‘’Dünya Uygur Kurultayı (DUK) öncülüğünde Küresel Cihad başlatmak için düğmeye bastı. …

AMERİKAN AJANI RABİA KADİR İTİRAF ETTİ. 10 YILDIR AMERİKAN İSTİHBARATI İLE ÇALIŞIYORUZ.

UYGUR AJAN RABİA KADİR, BİZ AMERİKAN NATİONAL DEMOKRATİC INSTİTUTE (NDI) İLE BERABER ÇALIŞIYORUZ !!! 20-30 …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com