Türkistan İslam Cemaati : Ebu Zuhur Havalimanı Güven içerisinde, Zer Zur’u Fetih ettik – Röportaj

Ebu Zuhur Havalimanını koruyoruz, Stratejik öneme sahip Zer-Zur’u Fetih ettik.

Suriye’de stratejik öneme sahip Ebu Zuhur Havalimanı hakkında çıkan, Fetih edildi, 2 km kaldı gibi çıkan haberler Müslüman ve mücahitlerin moral ve motivasyonunu olumsuz yönde etkilemektedir.

Türkistan İslam Cemaati medya merkezi İslam Awazı’nın kısa bir zaman önce yayınlamış olduğu İdlib’e intikal videosu olarak basında yerini alan intikalden sonra inşallah sahadan Müslümanları sevindiren güzel haberler geliyor.

Türkistan İslam Cemaati Askeri kumandanı ile Haber Ajansımızın editörlerinden Ferganali YAKUP bizzat kendileriyle sahada röportaj yaptı. Türkistan İslam Cemaatinin yapısı itibari ile kumandanların veya Mücahit kardeşlerimizin fotoğraflarını kullanmaya izin verilmiyor.

Cemaat daha sonra kendilerinin video ile açıklama yapmasını bekleyeceğiz. Esad askerleri ve taraftarları Ebu Zuhur Havalimanına 10 km uzak vaziyette.

Esad askerleri ve destekçilerinden, Şelaka, Tank mermileri ve farklı  muhtelif askeri mühimmatlar ganimet alındı. Öğrendiğimiz fakat yayınlamamıza müsaade edilmeyen farklı güzel bilgilerde var. Türkistan İslam cemaatinin yayınlamasını bekleyeceğiz inşallah.

Türkistan İslam Cemaatinin izin verip kendilerininde Telegram hesaplarından yayınladıkları Görselleri sizlere sunuyoruz.

 

Röportaj : Ferganali YAKUP

 

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

 

 

 

Bu Haberler de var

Esed’in Korkulu Rüyası; Türkistan İslam Cemaati Hama’ya İntikal Etti

Türkistan İslam Cemaati eski Fetih ordusu bileşenlerinin bir araya getirilmesi çalışmaları çerçevesinde Hama’da operasyonlara katıldı. …

KOMİNİST ÇİN’İN TÜRKİYE’DE YAPTIĞI  UYGUR OPERASYONLARI YAZI DİZİSİ… Yakında… 

Çin istihbaratı Doğutürkistan’dan  kaçırıp getirdiği ailelerimizi tehdit olarak kullanıyor Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Müslüman Uygur …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com