Pazartesi , Mayıs 21 2018

Türkistan İslam Partisinde görev değişimi. Afganistan İslam Emirliğinden yeni atamalar.

Türkistan İslam Partisi, Suriye’de ki yapısında büyük değişikliklere giderek Askeri Kumandan ve Suriye Genel Emirliğine Afganistan’dan getirdiği 10 yılı aşkın savaş tecrübesi olan komutanları atadı.

Türkistan İslam Partisi/ Cemaati, Suriye genel emirliğine Ebu Ömer Türkistani getirildi. Ebu Ömer Türkistani Afganistan’da on yılı aşkın Türkistan İslam partisi içerisinde değişik kademelerde görev aldı. Afganistan İslam emirliğindeki en büyük Askeri kampın askeri eğitmeni olarak binlerce Doğu Türkistan’lı Uygur mücahitleri ve Taliban mücahitlerini yetiştirerek cihad meydanlarında büyük operasyonlara imza attı.

Ebu Ömer Türkistani cemaat içerisinde, savaş bölgelerindeki hafif ve ağar silahlar konusunda uzman olarak tanımlanıyor en küçük silahtan en büyük silaha kadar arıza, bakım ve kullanım konusundaki tecrübelerinin yanısıra, askeri operasyon ve yönetim tecrübelerini Suriye cihadına getirdi.

Cemaatin Suriye Askeri kumandanlığına Ebu Muhammed Türkistani atandı. Ebu Muhammed Turkistani’de Afganistan İslam Emirliğinden Suriye’ye getirilirek Suriye Askeri Baş Kumandanlık görevini teslim aldı.

Ebu Muhammed Turkistani Operasyon kabiliyetine sahip taktik manevralar konusunda uzman bir Askeri komutan. On yılı aşkın savaş ve operasyon tecrübesi bulunan komutan, Afganistan İslam Emirliğinde Taliban ve Uygur Türklerinin yapmış olduğu ortak operasyonları yönetmiş tecrübeli kıvrak zekaya sahip taktik manevralar konusunda Afganistan’da bir çok başarılı operasyona imza atmış değerli bir kumandan olup Ebu Ömer Turkistani ile beraber Suriye’ye Türkistan İslam Cemaati tarafından Suriye Askeri Başkumandanlık görevine atanmış ve birliğinin başına geçmiştir.

Türkistan İslam cemaatinin Suriye’de ki gücü bu iki komutan kumanda etmektedir. Cemaatler arası ve diğer bütün anlaşmalarda bütün yetkiye bu komutanlar sahiptir. Uygur Türkleri ile yapılacak irtibat, anlaşma ve akitler bu komutanlarla yapılmalıdır.

Bu komutanların haricinde yapılmış bütün akitler geçersizdir ve bu iki komutan ile yeniden yapılma zorunluluğu bulunmaktadır. Görevlerinden azledilen komutanların Suriye’de askeri kuvvete müdahale gücü bulunmamaktadır. 

Doğu Türkistan’lı Uygur Mücahitler içindeki bu görev değişimi Suriye’ye taze kan ve taze beyin ile Uygur Türklerini inşallah Allah azze ve cellenin yolunda zirveye taşıyacaktır…

Suriye savaşında mücahitlerin gerilemesi, zayıflaması ve toprak kaybetmesinin ardından gelen bu görev değişimi inşallah İslam ümmetimize hayırlı olması için Uygur Müslüman kardeşlerimizi maddi ve manevi desteklemek zorunluluğumuzu bu vesile ile hatırlatmakda fayda olacaktır.

Türkistan İslam Partisi/Cemaati geçtiğimiz günlerde bir kampanya yapmış ve ümmete seslenmiş maddi desteklerini beklediğini belirtmişti.

Türkistan İslam Partisinden ‘Cihada Ortak Ol’ Kampanyası : http://asyaninsesi.com/turkistan-islam-partisinden-cihada-ortak-ol-kampanyasi/ 

 

Yazar : Ferganali YAKUP

Bu Haberler de var

Asıl adı Yasin b. Abdirrahman’dır. 1974’te Avat nahiyesine bağlı Aksu vilayetinde doğdu. Dindar bir ailede …

Mü’minlerden öyle adamlar vardır ki, Allah’a verdikleri söze sâdık kaldılar. İçlerinden bir kısmı verdikleri sözü …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com