Çarşamba , Nisan 25 2018

Uygur Türklerine Türkiye’de sistematik işkence

Aydın’da bulunan GGM(Geri Gönderme Merkezi’n)de Uygur Türklerine yönelik sisteme işkence yapıldığı iddia edildi. İstanbul Barosu avukatlarından bir grup olayı incelemek istediklerinde ise “tedbir” adı altında kısıtlama ve karartma uygulamaya çalışılmıştır. 

Avukatlardan sadece biri  uygun görülen bir mülteci ile görüştürülmüştür. İlgili avukat bizzat işkence izlerini müşahede etmiştir. Ancak savcılığın mahkemeye çıkarılması ve durumlarının araştırılmasını istediği mülteci Doğu Türkistanlı muhacir kardeşlerimiz değişik illerdeki GGM’lere nakledilerek mahkemeye çıkarılmaları engellenmiştir.

Lütfen bu konuda kamuoyu oluşturalım ve kardeşlerimize sahip çıkalım. İşkencecilerin yargılanması için çaba göstermek hem dini hem insani bir görevdir. Konunun yasal müdafiilerince bizlere iletilen belge aşağıdadır:
Kaynak : Fetih Medya

 

Doğu Türkistan Bülteni / HABER AJANSI

 

Bu Haberler de var

Suriye’de mücahitleri bekleyen büyük tehlike.

Suriye’de görevden alınan komutanlar, ellerindeki eski güçleri de kullanarak, Suriye’de ki muhacir mücahitleri CİA Projesi …

Taliban-Türkistan İslam Partisi Ortak Operasyonu, Milli Orduyu Sarstı

Cihat yanlısı Uygur Türkleri tarafından kurulan Türkistan İslam Partisi, Afganistan İslam Emirliği Taliban Hareketiyle birlikte …

Powered by themekiller.com anime4online.com animextoon.com apk4phone.com tengag.com moviekillers.com